KPR: Druga połowa zadecydowała, KPR znów bez punktów

KPR Legionowo

KPR Legionowo uległ w wyjazdowym spotkaniu z Gwardią Opole 26:22. To kolejna porażka legionowskiego klubu w PGNiG Superlidze.

Przed spotkaniem w poprzedniej kolejce z Chrobrym Głogów można było przypuszczać iż legionowianie powoli zaczną rosnąć z formą i po udanej pierwszej połowie z Wisłą Płock mogą nie tylko straszyć, ale zacząć zdobywać realne punkty. Niestety tak się nie stało i KPR uległ Chrobremu pięcioma golami.

W tej kolejce KPR pojechał na wyjazd do Opola, by tam zmierzyć się z Gwardią Opole, która punktuje w grupie pomarańczowej i zajmuje tam 3. miejsce.

Wiadomo było, że to gospodarze byli faworytami, jednak pierwsza połowa wyglądała bardzo obiecująco dla legionowskiego zespołu. Gwardia zeszła na przerwę z prowadzeniem, ale zaledwie jednobramkowym. Dopiero w drugiej połowie gospodarze zaczęli odjeżdżać przyjezdnym i na koniec spotkania tablica wyników wskazywała 26:22 dla Gwardii.

Dla KPR-u była to piąta porażka z rzędu w lidze. W następnej kolejce legionowianie zmierzą się na własnej hali z Pogonią Szczecin, 4. marca o godzinie 16:00. Wcześniej jednak, bo we wtorek 27. lutego o godzinie 19 drużyna Marcina Smolarczyka zmierzy się w ramach 1/8 Finału Pucharu Polski z MKS-em Kalisz.

Gwardia Opole – KPR Legionowo 26:22 (11:10)

Gwardia: 1. Mateusz Zembrzycki, 2. Michał Lemaniak, 5. Karol Siwak, 7. Maciej Zarzycki, 10. Jan Klimków, 13. Mindaugas Tarcijonas, 14. Kamil Mokrzycki, 15. Sergei Dementev, 16. Adam Malcher, 18. Mateusz Jankowski, 21. Patryk Mauer, 22. Michał Milewski, 23. Mateusz Morawski.

KPR: 1. Mikołaj Krekora, 3. Kacper Adamski, 4. Michał Grabowski, 5. Wiktor Jędrzejewski, 9. Damian Sulińskim, 11. Paweł Kowalik, 12. Miłosz Kujawa, 16. Kacper Wyrozębski, 19. Mateusz Miecznikowski, 23. Michał Ignasiak, 24. Franci Brinovec, 25. Paweł Gawęcki, 26. Oskar Niedziółka, 77. Kamil Ciok, 92. Mateusz Rutkowski.