KPR: Cenne zwycięstwo w Gdyni

KPR Legionowo

W środę szczypiorniści KPR-u Legionowo zmierzyli się w meczu wyjazdowym ze Spójnią Gdynia. Pomimo niezbyt udanego początku podopieczni trenera Marcina Smolarczyka pokazali  charakter do gry i po dogonieniu rywali ostatecznie zwyciężyli 34:31.

Pierwsze minuty tego spotkania to prowadzenie Spójni, która z czasem zwolniła tempa. Natomiast goniący KPR z każdą piłką rozpędzał się połowie i na 3 minuty przed końcem pierwszej połowy legionowianie doprowadzili do wyrównania po 14. Tuż przed przerwą prowadzenie gościom dał Kacper Adamski. Po raz pierwszy od bardzo dawna podopieczni trenera Smolarczyka schodzili z parkietu po pierwszych 30 minutach prowadząc.

Drugą połowę KPR rozpoczął od dwubramkowego prowadzenia, które zawodnicy trenera Smolarczyka utrzymywali przez większą część drugiej partii. Dopiero w końcówce Spójnia nawiązała jeszcze kontakt przy wyniku 30:31. KPR potrafił jednak wykrzesać z siebie jeszcze więcej i ostatecznie 4 punkty jadą do Legionowa.

Było to pierwsze zwycięstwo KPR-u po 4 porażkach z rzędu. Teraz czeka nas przerwa w rozgrywkach. 9 serię spotkań zaplanowano wstępnie na połowę listopada.

Spójnia Gdynia – KPR Legionowo 31:34 (15:16)

KPR RC Legionowo: Krekora, Kujawa, Wyrozębski – Adamski, Grabowski, Jędrzejewski, Prątnicki, Suliński, Miecznikowski, Ignasiak, Brinovec, Gawęcki, Niedziółka, Ciok, Rutkowski.