Koniec przygody KPR-u w Superlidze?!

KPR Legionowo

KPR Legionowo stara się nieustannie o licencję na udział w Superlidze. Jednak zarządcy ligi ciągle wynajdują jakieś powody by jej nie przyznawać.

Dzisiejszy komunikat, jaki pojawił się na oficjalniej stronie KPR Legionowo, nie napawa optymizmem, jeśli chodzi o pozytywne rozpatrzenie wniosku, o przyznanie licencji klubowi z Legionowa. Komisarz ligi Piotr Łebek odmówił przyjęcia licencji w rozgrywkach PGiNG Superligi w sezonie 2017/18.

Prezes, Grzegorz Choromański oznajmia jednak, że klub odwoła się od tej decyzji. KPR może to zrobić w ciągu tygodnia od wydania oficjalnego oświadczenia. Na oficjalnej stronie, możemy też znaleźć informację, w której jasno jest napisane, że klub nie dostał jeszcze oficjalnej decyzji o odmowie przyznania licencji oraz uzasadnienia.

Wszystko jednak wskazuje na to, że zarząd ligi ma wątpliwości co do wypłacanych pieniędzy dla zawodników klubu z Legionowa oraz zabezpieczeniu, a także, czy klub znajdzie nabywców obligacji, których emisja została zaplanowana na sezon 2017/18. Zarząd klubu, był jednak przekonany, że przestawił wiarygodną prognozę finansową, opartą na stabilnych zapewnieniach finansowych lokalnego samorządu.

Oto końcowy komunikat KPR Legionowo:

– W związku z powstałą sytuacją zarząd Klubu (nie zmieniając swojej opinii o kompletności i wiarygodności przedstawionej dokumentacji oraz nie odbieganiu jej w tym zakresie od dokumentacji przedstawionej przez inne kluby), podejmie działania medialne (z czym wstrzymywał się do czasu uzyskania pozytywnej decyzji) w celu uzyskania potwierdzenia zainteresowania osób prywatnych oraz instytucji zakupem obligacji emitowanych przez Spółkę. Zarząd Klubu podejmie również działania zmierzające do uzyskania z pozostałymi dwoma osobami konsensusu w spornych sprawach finansowych.

Pozostajemy w przekonaniu, a zarazem ponownie postulujemy o to, żeby wszystkie kluby biorące udział w postępowaniu licencyjnym na sezon 2017/2018, były traktowane – będąc w tej samej sytuacji – jednakowo. Doniesienia medialne mogą nasuwać tutaj pewne wątpliwości.

Zarząd Klubu w dalszym ciągu oczekuje też na nadesłanie przez Komisarza Ligi i/lub Superligę Spółka z o.o. ostatecznej treści Regulaminu przyznawania licencji w rozgrywkach PGNiG Superligi Piłki Ręcznej w sezonie rozgrywkowym 2017/2018 oraz wprowadzającej go uchwały prezesa zarządu Łukasza Gontarka. Po analizie jego treści w zakresie kryteriów licencyjnych, statusu i kompetencji organów decyzyjnych oraz procedury odwoławczej, zostaną podjęte dalsze działania.

foto: KPR Legionowo Facebook