KPR: Przegrana po dobrej grze

KPR Legionowo

W sobotnie popołudnie KPR Legionowo udał się do Puław, aby rozegrać mecz z Azotami w ramach 27. serii gier PGiNG Superligi. Po raz kolejny w tym sezonie szczypiorniści z Legionowa musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając 29:24. Choć wynik tego nie pokazuje gospodarze nie mieli łatwej przeprawy w tym spotkaniu.

KPR zdecydowanie lepiej wszedł w mecz niż gospodarze. W 9. minucie gry legionowianie prowadzili 4:1, ale do głosu zaczęli dochodzić puławianie i powoli odrabiali straty. Mniej więcej w połowie pierwszej części spotkania mieliśmy remis – 8:8. Od tego momentu zdecydowaną przewagę zdobyły Azoty, które rzuciły 8 bramek pozwalając gościom trafić tylko 4 razy. Do końca pierwszej połowy gospodarze powoli zdobywali przewagę bramkową i schodzili do szatni przy prowadzeniu 16:12.

Drugą odsłonę spotkania lepiej zaczęli gospodarze, którzy zdobyli 2 szybkie bramki. Jednak KPR nie powiedział ostatniego słowa i w 46. minucie gry zmniejszył przewagę Azotów do 2 bramek (20:18). Dobra postawa bramkarza z Puław – Vadima Bogdanova zaowocowała utrzymaniem przewagi gospodarzy i na 10 minut przed końcem meczu prowadzili 23:18. Ostatnie minuty spotkania to gra bramkę za bramkę i w końcowym rozrachunku to Azoty Puławy wygrały to spotkanie 29:24.

Sobotni mecz był 26 spotkaniem KPR-u w tym sezonie. Legionowianie zajmują 7. miejsce w grupie granatowej z dorobkiem 16 punktów. Kolejna szansa na punkty już za tydzień, bowiem 24 marca do Legionowa przyjeżdża MMTS Kwidzyn.

Azoty Puławy – KPR Legionowo 29:24 (16:12)

KPR: Mikołaj Krekora, Miłosz Kujawa, Kacepr Wyrozębski, Michał Prątnicki, Oskar Niedziółka, Damian Suliński, Franci Brinovec, Matuesz Rutkowski, Kacper Adamski, Kamil Ciok, Michał Ignasiak, Paweł Gawęcki, Michał Grabowski, Paweł Kowalik.