Zwycięstwo w ostatnim sprawdzianie

Świt Nowy Dwór Maz.

Już za tydzień piłkarze Świtu zainaugurują rozgrywki rundy wiosennej wyjazdowym spotkaniem z Wartą Sieradz. W sobotę 3 marca nowodworzanie stanęli przed ostatnim sprawdzianem przed ligowymi zmaganiami. W Lublinie rozegrali sparing z tamtejszym Motorem. 

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła już w 9. minucie. Gospodarze objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.  Piłka opuściła pole karne, a tam dopadł do niej Dawid Dzięgielewski, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Strzał zrykoszetował od jednego z zawodników i piłka wpadła do bramki Mateusza Prusa. Motor cieszył się prowadzeniem zaledwie 5. minut. Remis dał Świtowi Marcin Kozłowski, który pokonał bramkarza gospodarzy bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. W 25. minucie Świt wyszedł na prowadzenie za sprawą Radosława Kamińskiego, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki.

Do przerwy wynik tego meczu nie uległ już zmianie chociaż jedna i druga ze stron miała swoje okazje do strzelenia bramki. Motor był bliski ponownego wyrównania po strzale rzutu wolnego, ale Marcin Burkhardt minimalnie przestrzelił. Swoją okazję miał również Świt, ale obrońca w ostatniej chwili wybił piłkę spod nóg zawodnika z Nowego Dworu.

Druga połowa nie była już tak ciekawa. Nowodworzanie skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. W końcówce Motor osiągnął wyraźną przewagę na boisku, której jednak gospodarze nie potrafili udokumentować bramką. Ostatecznie Świt wygrał 2:1.

Za tydzień jak już zostało wspomniane ruszają ligowe zmagania. Okres przygotowawczy do rudny wiosennej był swoistą huśtawką wyników w wykonaniu podopiecznych trenera Rafała Kleniewskiego  Dobre mecze przeplatali przeciętnymi czy słabymi występami. To były tylko sparingi. Pierwsze kilka kolejek pokaże na jakim poziomie jest drużyna i czy uda się zawodnikom osiągnąć wynik lepszy niż ten z rundy jesiennej.

Motor Lublin – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:2)

Bramki: 14′ Kozłowski, 25′ Kamiński

Świt: Mateusz Prus (Konstanty Antoniuk) – Mateusz Pietroń, Radosław Kamiński ( Kamil Dankowski), Karol Drwęcki (Sebastian Cuch), Radosław Śledziewski (Perzyna) – Paweł Broniszewski, Piotr Basiuk (Mariusz Gabrych), Krystian Pomorski, Marcin Kozłowski (Maciej Sawicki), Michał Steć (Konstantyn Ślęzak) – Kamil Wolski (Marcel Smardzewski).