Zwycięstwo Świtu w ostatnich minutach! [WIDEO, ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył 2:1 z MKS-em Ełk w ramach 3. kolejki III ligi. Co ciekawe, bramka ustalająca wynik spotkania wpadła za sprawą Mariusza Gabrycha w doliczonym czasie gry. Wcześniej w 54. minucie gola strzelił Krystian Pałczyński.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości. W 8. minucie po błędzie w środku pola Marcina Kozłowskiego bliski zdobycia bramki był Patryk Gondek. Kilka minut później ponownie groźną sytuację stworzyli piłkarze MKS-u Ełk. Tym razem obok bramki strzelił Mariusz Łapiński. Nowodworzanie po raz pierwszy zagrozili bramce Radzikowskiego w 16. minucie. Po wznowieniu gry z autu, piłkę w polu karnym głową zagrał Kamil Dankowski, a jego imiennik – Wolski strzelił nad bramką.

W 30. minucie przyjezdni wyprowadzili groźną kontrę, która zakończyła się nieporozumieniem w obronie Świtu. Piłkę wybił Karol Drwęcki i trafił w Mateusza Darę, ta po rykoszecie omal nie wpadła do bramki nowodworzan. Kilka chwil potem przed własnym polem karnym, kapitan „Biało-Zielonych” – Karol Drwęcki, sfaulował jednego z zawodników Ełku, za co został upomniany żółtą kartą. Do rzutu wolnego podszedł Michał Świderski i strzałem nad murem pokonał Konstantego Antoniuka. Świt mógł przed przerwą wyrównać, jednak po strzale głową Drwęckiego piłka minęła bramkę gości.

Kolejna część meczu także rozpoczęła się lepiej dla MKS-u Ełk. W 50. minucie podopieczni trenera Pawła Sobolewskiego wyszli z kontrą trzech na trzech, a strzał z woleja Mateusza Furmana bardzo dobrze obronił Antoniuk. Nowodworzanie doprowadzili do wyrównania w 54. minucie. Michał Steć zagrał na prawe skrzydło do Kamila Wolskiego, ten zszedł do środka i podał do Krystiana Paczyńskiego, który pokonał bramkarza Ełku. Zawodnicy Rafała Kleniewskiego mogli wyjść na prowadzenie dwukrotnie. Najpierw w 55. minucie Wolski po podaniu Piotra Basiuka strzelił nad bramką, a później Marcin Kozłowski z woleja próbował pokonać Adama Radzikowskiego. Ostatecznie świtowcy strzelili na 2:1 w doliczonym czasie gry. Cenne trzy punkty pozostały w Nowym Dworze Mazowieckim dzięki bramce Mariusza Gabrycha.

To pierwsze zwycięstwo Świtu Nowy Dwór Mazowiecki w tym sezonie. Po trzech kolejach nowodworzanie zgromadzili 4 punkty, a w najbliższą środę zmierzą się na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa.

TUTAJ SKRÓT MECZU ŚWIT – MKS EŁK [WIDEO]

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – MKS Ełk 2:1 (0:1)

54′ Krystian Pałczyński, 90′ Mariusz Gabrych – 32′ Michał Świderski

Świt: 1. Antoniuk – 13. Dara (90′ 3. Cuch), 6. Drwęcki, 25. Dankowski, 5. Przysowa, 18. Wiśniewski (46′ 17. Pałczyński), 10. Kozłowski, 7. Steć (86′ 11. Ślęzak), 33. Basiuk (86′ 8. Turewicz), 15. Wolski, 9. Gabrych

Ełk: 1. Radzikowski – 6. Paprocki (57′  9. Jagłowski (80’21. Bogdaniuk)), 8. Rogala, 10. Gondek, 11. Furman, 18. Berezovskyi, 19. Świderski, 22. Twarnowski, 25. Molski, 7. Łapiński (73′ 23. Mularczyk), 33. Kalinowski (62′ 14. Skonieczka)

Żółte kartki: Drwęcki – Furman, Łapiński, Jagłowski