Świt: Zwycięski rajd Wiśniewskiego. Nowodworzanie wreszcie z kompletem punktów [ZDJĘCIA]

Świt Nowy Dwór Maz.

W sobotnim meczu 15. kolejki III ligi, nowodworzanie zwyciężyli z Sokołem Ostróda 2:1. Bramki na wagę 3 punktów zdobyli Marcin Kozłowski i Kamil Wiśniewski.

Trener Rafał Kleniewski przed meczem miał nie lada zagadkę. Z kadry  wypadli Mateusz Dara i Karol Drwęcki. O ile pierwszy powróci do drużyny już od następnego meczu, o tyle Karola Drwęckiego już nie zobaczymy w tej rundzie. Kapitan Świtu w spotkaniu przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki został ukarany czwartą żółta kartką (1 mecz pauzy) oraz czerwoną, za która Wydział Dyscypliny Podlaskiego Związku Piłki Nożnej wyznaczył mu karę dwóch meczów przerwy. W zamian w wyjściowej jedenastce pojawili się Konrad Perzyna i Miłosz Turewicz.

Początek spotkania i cała pierwsza połowa nie zwiastowała zwycięstwa nowodworzan. Goście objęli prowadzenie już w 14. minucie po golu Adriana Wójcika. Sokół sprawiał wrażenie dokładniejszych i groźniejszych, a nowodworzanie zdołali oddać zaledwie dwa niecelne strzały za sprawą Mariusza Gabrycha.

W przerwie meczu musiało paść sporo gorzkich słów w szatni gospodarzy. Od początku drugiej połowy miejscowi napierali na bramkę Macieja Bąbla, a podopieczni Sławomira Majaka słabli w oczach. Pierwsze efekty przyszły już po dziesięciu minutach. Do wyrównania doprowadził Marcin Kozłowski.  Ten sam zawodnik miał jeszcze kilka okazji, po których mógł zdobyć zwycięską bramkę, jednak drugi gol Świt strzelił w 82. minucie. Po odbiorze w środku pola i indywidualnej akcji bohaterem meczu został Kamil Wiśniewski. Mimo, że przyjezdni dążyli do remisu, to ostatecznie 3 punkty zostały w Nowym Dworze Mazowieckim.

Nowodworzanie kolejny meczy rozegrają 10. listopada o godz. 19.00. Na wyjeździe w Sulejówku zmierzą się z tamtejsza Victorią.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 2:1 (0:1)

Bramki: Marcin Kozłowski 57′, Kamil Wiśniewski 82′ – Adrian Wójcik 14′

Świt: Mateusz Prus – Sebastian Cuch, Michał Steć, Paweł Broniszewski, Mariusz Gabrych (85′ Piotr Basiuk), Marcin Kozłowski (90′ Radosław Śledziewski), Konrad Perzyna, Krystian Pałczyński (85′ Kamil Wolski), Miłosz Turewicz, Kamil Dankowski, Kamil Wiśniewski

Sokół: Maciej Bąbel – Adrian Pluta, Tomasz Wandzik (80′ Patryk Rosoliński), Marcin Paczkowski, Adrian Wójcik (73′ Arkadiusz Ciach), Daniel Mlonek, Igor Michalski (67′ Karol Roszkiewicz), Adrian Korzeniewski, Krystian Słowicki, Roman Mykytyn, Hubert Otrębski (86′ Kamil Zalewski)

Widzów: 150