Świt: Wstyd Świcie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Świt Nowy Dwór Maz.

W ramach 7. kolejki III ligi Świt Nowy Dwór Mazowiecki na własnym boisku podejmował Ursus Warszawa. Nowodworzanie po trzech porażkach z rzędu nie byli faworytem tego spotkania. Przedmeczowe zapowiedzi się sprawdziły, a Świt przegrał z Ursusem 1:3. Brami dla gości strzelali Patryk Kamiński, Mateusz Muszyński i Maciej Prusinowski. Honorowe trafienie dla Świtu zanotował Karol Drwęcki.

Oba zespoły dość niepewnie weszły w mecz. Piłka głównie toczyła się w środkowej części boiska. Pierwsze zagrożenie stworzyli goście. W 8. minucie groźnie na bramkę Konstantego Antoniuka uderzył jeden z zawodników Ursusa, a bramkarz Świtu odbił piłkę na rzut różny. Chwile później Ursus wyszedł na prowadzenie. W idealnym miejscu w polu karnym pojawił się Patryk Kamiński i bez problemów pokonał Antoniuka. Goście nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 11. minucie mieliśmy już remis. Karol Drwęcki wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową pokonał Artura Halucha. Kolejną groźną akcje przeprowadzili zawodnicy Świtu, a dokładniej Kamil Wiśniewski, który nie wykorzystał akcji sam na sam z Haluchem. Chwile później golkiper przyjezdnych obronił dobitkę Mariusza Gabrycha. W ostatniej akcji pierwszej połowy Ursus ponownie wyszedł na prowadzenie. Po rzucie rożnym na listę strzelców wpisał się Mateusz Muszyński.

W drugą połowę oba zespoły weszły z chęcią zdobycia gola. Świt jednak oparł się na dalekich zagraniach za linię obrony rywala, które nie przyniosły rezultatu. Nowodworzanie wyszli też z jedną kontrą. Mariusz Gabrych podał jednak daleko od swojego kolegi z zespołu i Ursus przejął piłkę. W odpowiedzi goście zaatakowali za sprawą Patryka Kamińskiego, którego strzał odbił Antoniuk. W 61. minucie Ursus podwyższył prowadzenie. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Antoniuk minął się z piłką, a Maciej Prusinowski skierował piłkę obok interweniującego Karola Drwęckiego. Do końca meczu Świt nie był w stanie stworzyć groźnej sytuacji. Nowodworzanie wszystkie swoje ataki kończyli na linii pola karnego przyjezdnych i mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem Ursusa 3:1.

Kolejne spotkanie Biało-Zieloni rozegrają w niedzielę 17 września o godzinie 11:00 w Nowym Mieście Lubawskim. Będzie to kolejne trudne spotkanie dla zawodników Świtu, Drwęca w tym sezonie wygrała 3 mecze na 3 u siebie.

Reportaż z meczu Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ursus Warszawa TUTAJ [WIDEO]

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Klub Sportowy Ursus Warszawa

11′ Karol Drwęcki – 8′ Patryk Kamiński, 45′ Mateusz Muszyński, 61′ Maciej Prusinowski

Świt: 1. Konstanty Antoniuk, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć, 8. Paweł Broniszewski, 9. Mariusz Gabrych, 10. Marcin Kozłowski, 33. Piotr Basiuk, 13. Mateusz Dara (23′ 3. Sebastian Cuch), 15. Kamil Wolski (81′ 11. Kewin Przygoda), 18. Kamil Wiśniewski (67′ 20. Radosław Śledziewski), 25. Kamil Dankowski

Ursus: 1. Artur Haluch, 2. Damian Ślesicki, 3. Adrian Zawadka, 6. Piotr Ćwik (82′ 8. Konrad Szkopiński), 9. Mateusz Muszyński (58′ 7. Michał Ambrozik), 10. Patryk Kamiński, 11. Maciej Prusinowski, 13. Szymon Kołosowski (74′ 20. Łukasz Stanisławski), 16. Jakub Kabala, 19. Mateusz Baranowski, 22. Paweł Wolski (52′ 21. Maksymilian Vogtaman)

Żółte kartki: 6. Piotr Ćwik, 22. Paweł Wolski, 1o. Patryk Kamiński