Świt: Warta Sieradz pod lupą

Świt Nowy Dwór Maz.

Już w najbliższą sobotę Świt Nowy Dwór Mazowiecki wznowi rozgrywki w III lidze. Pierwszym przeciwnikiem nowodworzan będzie Warta Sieradz. Jest to jednocześnie beniaminek ligi, ale też drużna świetnie znana nowodworskim kibicom.

Warta w minionym sezonie bez większych problemów wywalczyła awans do III ligi. Zespół z Sieradza wygrał ligę nie dając najmniejszych szans swoim rywalom. Warta zdobyła w całym sezonie 86 punktów. Była lepsza od swojej imienniczki z Działoszyna o 14 oczek. Obrona, jak i atak Warty były najlepsze w lidze. Sieradzanie strzelili 85 goli. Stracili przy tym tylko 28. Mecze wyjazdowe w wykonaniu Sieradzan to 12 zwycięstwa, 4 remisy i 3 porażki. Miejmy nadzieję, że mecz w Nowy Dworze zawodnicy z Sieradza rozpoczną nie po swojej myśli.

Świt z Wartą spotykał się już wielokrotnie. Po raz ostatni mecz obu drużyn mogliśmy oglądać w sezonie 2015/2016. Pierwsze spotkanie obu zespołów zostało rozegrane w Sieradzu. Świt wówczas tylko zremisował, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Również w meczu rewanżowym padł wynik remisowy. Na boisku w Nowym Dworze rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:0. Bez dwóch zdań jeśli taki wynik padnie w sobotę 5 sierpnia nie będzie on zadowalający dla żadnej ze stron, a tym bardziej dla kibiców, którzy przyjdą na stadion przy Sportowej.

W kadrze beniaminka jest kilka znanych nazwisk. Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem Warty jest były bramkarz i kapitan łódzkiego Widzewa – Maciej Mielcarz. Doświadczony golkiper w meczu pucharowym ze Stomilem Olsztyn stanął na wysokości zadania i broniąc dwa strzały w konkursie rzutów karnych zapewnił swojemu zespołowi awans do kolejnej rundy. Uznanym ligowcem wśród zawodników Warty jest również Mariusz Zawodziński. Pomocnik w barwach GKS-u Bełchatów zaliczył 3 występy w ekstraklasie. Przez 3 sezony bronił barw Znicza Pruszków, Legionovii Legionowo, czy jeszcze przed rokiem Widzewa Łódź. O sile ataku Warty stanowi jej kapitan, wychowanek i legenda – Marcin Kobierski. 32-latek urodził się w Sieradzu, a barw Warty broni od sezonu 2000/2001 z krótką półroczną przerwą. W ostatnim sezonie Warty w III lidze strzelił dla Sieradzan 16 goli w 29 występach.