Świt: Udany wyjazd do Sulejówka

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał w wyjazdowym spotkaniu z Victorią Sulejówek 3:2 i odskoczył od strefy spadkowej na siedem oczek. Gole dla nowodworzan strzelali Konrad Rudnicki, Karol Drwęcki i Kamil Waśniowski. Gospodarze odpowiedzieli dwukrotnie za sprawą trafień Wojciecha Wociala.

Po ostatnim meczu Biało-Zielonych z Koroną Ostrołęka o której pisaliśmy w TYM MIEJSCU, nowodworzanie chcieli zrehabilitować się za wstydliwą porażkę i odpadnięcie w pierwszym meczu okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Marka Brzozowskiego udali się do Sulejówka, by zmierzyć się z 16. drużyną ligi.

Świt bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie, od bramki w 9. minucie Konrada Rudnickiego. 17 minut później Karol Drwęcki podwyższył prowadzenie nowodworskiego zespołu. Jako trzeci dla Świtu gola strzelił Kamil Waśniowski w 56. minucie. Biało-Zieloni nie byliby sobą, gdyby nie zagwarantowali dreszczyku emocji kibicom zgromadzonym na stadionie w Sulejówku. Najpierw Wojciech Wocial wykorzystał rzut karny w 65. minucie, a 13 minut później zdobył bramkę kontaktową. Na szczęście jednak dla przyjezdnych, Victorii nie udało się doprowadzić do remisu.

Dla Świtu było to trzecie zwycięstwo w tym roku i pozwoliło ono uciec od strefy spadkowej na siedem oczek. Marek Brzozowski i spółka muszą zdobyć jeszcze około 10 punktów, by myśleć o spokojnym bycie w III lidze. W kolejnym spotkaniu nowodworzanie podejmą przy Sportowej rezerwy Legii Warszawa. Mecz odbędzie się w niedzielę, 5 maja o godzinie 17:00.