Świt: Sokół wygrywa w Nowym Dworze

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na inaugurację wiosny z Sokołem Ostróda 0:1. Jedyna bramka padła w 12. minucie meczu po strzale Marcina Kajcy. Nowodworzanie mieli swoje szanse, ale razili nieskutecznością.

Początkowe minuty spotkania należały do gości, którzy próbowali szybko wyjść na prowadzenie. W 12. minucie przyjezdni wyszli na prowadzenie. Marcin Kajca zdecydował się na strzał z 25 metrów, który pokonał Mateusza Prusa. Po straconym golu gospodarze ruszyli zdecydowanie po wyrównującą bramkę, ale defensywa Sokoła nie pozwalała nowodworzanom na zbyt wiele. Przy wyniku 0:1 sędzia zakończył pierwszą połowę.

Chwile po rozpoczęciu drugiej połowy idealną sytuację miał Marcin Kozłowski, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła słupek bramki Macieja Bąbla. Tego dnia nowodworzanie bili głową w mur. Świt próbował rozmontować defensywę Sokoła, lecz ta dzisiaj spisywała się bardzo dobrze. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po raz drugi w tym sezonie Sokół Ostróda pokonuje „Biało-Zielonych” 1:0.

Marek Brzozowski nie może uznać tego debiutu za udany. Szansa na pierwsze punkty za tydzień, bowiem nowodworzanie udadzą się do Białej Piskie na mecz z tamtejszym Zniczem.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Ostróda 0:1 (0:1)

Bramki: 12′ Kajca

Żółte kartki: Pietroń, Maciejewski (Świt) – Maternik, Otręba (Sokół)

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Drwęcki, Broniszewski (77′ Szulkowski), Rudnicki, Kozłowski, Pietroń, Napora (46′ Śledziewski), Wiśniewski , Maciejewski (64′ Basiuk)

Sokół: Bąbel, Paczkowski, Kajca, Lisiecki (64′ Panek), Łyszyk (65′ Wasiak), Tomkiewicz, Stryjewski, Siedlik (46′ Dampc), Maternik, Wojciechowski, Otręba