Świt: Słodko-gorzka sobota

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotę rozegrał dwa sparingi w ramach przygotowań do nowego sezonu. Podopieczni Rafała Kleniewskiego wygrali w Warszawie z Polonią 1:0, a popołudniu przegrali w Piasecznie z tamtejszym MKS-em 0:2.

Pierwszy sparing został rozegrany w godzinach porannych na głównym boisku przy Konwiktorskiej.  Początek  meczu to zdecydowane ataki gospodarzy, którzy chcieli szybko zdobyć bramkę na wagę prowadzenia. Świt pierwszą groźną akcję stworzył dopiero w 15. minucie. Strzał Krystiana Pałczyńskiego zblokował jednak defensor Polonii. W 35. minucie meczu goście stanęli przed idealna szansą na zdobycie bramki. Strzał jednego z zawodników testowanych przez sztab szkoleniowy Świtu wybronił bramkarz Polonii.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli „Biało-Zieloni”, którzy zaraz po wznowieniu gry wyszli na prowadzenie. Prostopadłą piłkę od Michała Stecia wykorzystał Hubert Michalik, posyłając ją w długi róg bramki gospodarzy. Chwilę później warszawiacy zmarnowali szansę na remis. Jeden z testowanych zawodników  w pojedynku sam na sam nieudolnie próbował przedryblować bramkarza Świtu. Pod koniec meczu Polonia miała jeszcze okazję na remis, ale strzał z rzutu wolnego zatrzymał się na poprzeczce.

MKS Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

Świt: Prus (zawodnik testowany) – Perzyna (Ciesielski), Drwęcki, Skubisz, Ostrowski, Steć (Kozłowski), Pomorski, Wiśniewski Basiuk (Piwowarek), Michalik – Pałczyński (zawodnik testowany).

Drugi sparing podopieczni Rafała Kleniewskiego rozegrali popołudniu w Piasecznie, z tamtejszym MKS-em. Pierwsza połowa meczu była pokazem otwartej gry obu ekip. Zarówno goście jak i gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Mecz przebiegał w szybkim tempie, co mogło się podobać kibicom, którzy zjawili się przy ul. 1 Maja. W pierwszych 45 minutach nie zobaczyli jednak bramki.

Drugą połowę, podobnie jak w meczu z Polonią, lepiej rozpoczęli nowodworzanie, którzy częściej utrzymywali się przy piłce i próbowali wyjść na prowadzenie. Świt się starał, ale to MKS wyszedł zdobył bramkę. Po jednym ze stałych fragmentów gry po zamieszaniu w polu karnym Świtu, zawodnik z Piaseczna trafił do siatki. „Biało-Zieloni” po stracie gola ruszyli do odrabiania strat. Niestety nadziali się na kontrę gospodarzy, którzy wyszli na dwubramkowe prowadzenie, a taki wynik utrzymał się do końca spotkania.

MKS Piaseczno – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (0:0)

Świt: zawodnik testowany (Antoniuk) – Ciesielski (Dzbański), Kamiński, Cuch, Pietroń – zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany (Piwowarek), Maciejewski – zawodnik testowany.

Kolejny sparing nowodworzanie rozegrają w sobotę 4 sierpnia na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Będzie to ostatni sprawdzian nowodworzan przed startem nowego sezonu.