Świt przegrywa sparing z IV-ligowcem. Trener Kleniewski odmówił komentarza

Świt Nowy Dwór Maz.

W sobotę w południe Świt zmierzył się w meczu kontrolnym z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Nowodworzanie okazali się minimalnie słabsi od przeciwników, przegrywając 0:1. Jedyny gol w tym meczu padł w drugiej połowie.

W pierwszej części gry nowodworzanie mieli przewagę. Pogoń nie bywała często pod bramką nowodworzan. Świt stworzył sobie kilka groźnych sytuacji, jednak w najlepszej z nich Hubert Michalik faulowany był tuż przed polem karnym. Sędzia bez wahania podyktował rzut wolny, jednak strzał Krystiana Pomorskiego ze stałego fragmentu gry został podbity przez skaczących w murze zawodników.

Po zmianie stron wśród Biało-Zielonych na murawę wybiegła inna dziesiątka zawodników z pola. Nowodworzanie cały czas mieli optyczną przewagę, jednak w wyprowadzanych akcja często brakowało dokładności. Najwięcej zagrożenia Świt stworzył po akcjach oskrzydlających, jednak ostatecznie nie udało się znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Ci w swoich atakach byli skuteczni. Wykorzystali bowiem jedną z dwóch groźnych sytuacji w drugiej połowie.

W tym spotkaniu trener Kleniewski testował pięciu zawodników. Dwójka z nich to pochodzący z Płocka pomocnicy – Filip Januszczak i Seweryn Truskolaski. A także boczny pomocnik, napastnik oraz bramkarz, których personalia nie są znane. Do Świtu po nieudanych testach w występującym o poziom wyżej Zniczu Pruszków wrócił Marcin Kozłowski.

Po meczu niestety nie udało nam się dowiedzieć na jakim etapie przygotowań są zawodnicy Świtu oraz jakie plany sztab szkoleniowy ma co do zawodników testowanych, bowiem trener Rafał Kleniewski odmówił komentarza.

Skład Świtu:

I połowa: Prus (30′ Antoniuk) – Śledziewski, Drwęcki, Skubisz, Pietroń – Wiśniewski, Pomorski, Steć, Filip Januszczak, Michalik – zawodnik nieznany.

II połowa: Antoniuk (65′ zawodnik nieznany) – Perzyna, Cuch, Kamiński, Piwowarek (Ciesielski) – zawodnik nieznany, Kozłowski, Seweryn Truskolaski, Krystian Pałczyński, Piotr Basiuk – Rafał Maciejewski.