Świt: Prezes potwierdza – już niedługo na Świt bez biletu

Świt Nowy Dwór Maz.

Prezes Świtu Nowy Dwór, Pan Jacek Ciepluch w pełni odpowiedział na zadane przez nas pytania dotyczące cen biletów w nadchodzącej przyszłości i potwierdził, iż w przyszłości kibice Biało-Zielonych będą mogli wejść na stadion bez biletu. 

Nasz artykuł z poniedziałku, 17 września zakładał dość kontrowersyjną tezę, w której nowy prezes zarządu MKS-u nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się w nowodworskim klubie. Po publikacji tego artykułu, postanowiliśmy skontaktować się z Panem Jackiem Ciepluchem i zaczerpnąć wiedzy u źródła – jak będzie z wejściem kibiców na stadion.

Pan Mecenas udzielił nam obszernej wypowiedzi, oto ona:

Szanowny Panie Redaktorze,
odpowiadając na Pana zasadnicze pytanie informuję uprzejme, że Zarząd Klubu, działąjąc w nowym składzie, na posiedzeniu w dniu 10 września, na mój wniosek, podjął uchwałę o darmowym wejściu na mecze drużyny odbywające się na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim. Obecnie trwają czynności, które wprowadzą w życie w/w uchwalę. Wymaga to pewnych uzgodnień z gospodarzem stadionu tj. NOSiR-em oraz przygotowaniem dobrowolnego zbioru darowizn na rzecz klubu (tzw. zbiór do puszki). Wejścia na mecze począwszy od najbliższego meczu w dniu 20 września 2019 r. są wolne od opłat biletowych i o tym fakcie informowałem słuchaczy.

Informacja ta, jest niemałą i bardzo pozytywną zmianą dla wszystkich kibiców Biało-Zielonych. Na szczególne pochwały zasługuje fakt, iż był to wniosek nowego prezesa klubu, który dostrzegł ważną rolę kibiców w walce o awans II ligi.

Na duże uznanie prezes zasługuje także dlatego, że nie potraktował naszego artykułu jako próby ataku na klub i rzeczowo odpowiedział na zadane pytanie.

Tym bardziej liczymy, że nowy zarząd nie tylko rozwinie pierwszą drużynę, ale także za pomocą takich akcji zbliży nowodworski zespół do kibiców, którzy będą musieli odpłacić się wsparciem podopiecznych Marka Brzozowskiego.

W nadchodzącym meczu Świt zmierzy się na własnym obiekcie z ówczesnym liderem III ligi – Sokołem Ostróda. W przypadku wygranej Biało-Zieloni mogą na dobre włączyć się w walkę o awans do II ligi.  Spotkanie zaplanowano wyjątkowo na piątek, 20 września o godzinie 19:30.