Świt: Porażka, która może skomplikować końcówkę sezonu

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał wyjazdowe spotkanie z Ruchem Wysokie Mazowieckie 1:2. Jedyną bramkę dla nowodworzan strzelił z rzutu karnego Marcin Kozłowski.

Początek spotkania należał do Świtu, który już w 14 minucie wyszedł na prowadzenie. Rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką przez jednego z zawodników gospodarzy, na bramkę zamienił Marcin Kozłowski. Ruch odpowiedział w 21 minucie. Fenomenalnym strzałem popisał się Jan Zysik, który nie dał szans Mateuszowi Prusowi. Chwilę później gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jakub Tecław. Nowodworzanie dążyli do wyrównania, ale w pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie goście ruszyli do mocnej ofensywy, chcąc zdobyć wyrównującą bramkę. Bliski zdobycia bramki był Rafał Maciejwski, ale jego strzał wylądował na słupku bramki Ruchu. W 67. minucie spotkania doszło do niemałej kontrowersji. Po dośrodkowaniu Krystiana Pomorskiego piłka po raz kolejny trafiła w rękę jednego z zawodników gospodarzy. Sędzia tym razem nie wskazał na 11 metr, a nakazał wznowić grę z rzutu rożnego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i to Ruch mógł dopisać do swojego konta cenne 3 punkty.

Kolejny mecz podopieczni Marka Brzozowskiego rozegrają w niedzielę o 17:00 z Bronią Radom, która jest bezpośrednim rywalem Świtu w walce o utrzymanie w III lidze.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (2:1)

Bramki: Jan Zysik 21′, Jakub Tecław 25′ – Marcin Kozłowski 14′

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Ostrowski, Broniszewski, Kozłowski (74′ Rudnicki), Tlaga (84′ Tkaczyk), Napora, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski.

Żółte kartki: Pasko – Wiśniewski.