Świt: Polonia wygrywa w „Hicie Jesieni”

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał z Polonią Warszawa 0:3. Nowodworzanie po raz kolejny nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i zasłużenie schodzili z boiska pokonani. Po blamażu w Radomiu porażka z „Czarnymi Koszulami” utwierdza nas w przekonaniu, że mamy do czynienia z kryzysem w nowodworskim klubie.

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy stworzyli sobie więcej sytuacji bramkowych, lecz brakowało im wykończenia. Tym zaś popisali się goście. W 28. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Świtu doszło do sporego zamieszania. W nim najlepiej odnalazł się Krystian Pieczara, który wbił piłkę do bramki Mateusza Prusa. W 34. minucie nowodworzanie mogli i powinni doprowadzić do remisu. Do dośrodkowania wyszedł Jan Balawejder, ale piłka wypadła mu z rąk. Dopadł do niej jeden z zawodników Świtu, lecz jego strzał wybił sprzed bramki Grzegorz Wojdyga. Chwilę później goście podwyższyli prowadzenie. Jedną z kontr polonistów wykorzystał Marcin Kluska, który technicznym strzałem pokonał Prusa. Bardzo aktywna w tym spotkaniu była prawa strona Świtu, ale dośrodkowania z tej strony dobrze wybijali defensorzy przyjezdnych. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie i to Polonia schodziła na przerwę z dwu bramkową przewagą.

Na drugą połowę Polonia wyszła wyżej ustawiona, chcąc bronić wyniku. Goście kontrolowali przebieg meczu i skutecznie niwelowali ataki Świtu w zarodku. W 73. minucie Przemysław Szabat popisał się strzałem życia pokonując Prusa i ustalił wynik meczu na 3:0 dla Polonii. Chwilę później goście mieli szansę na czwartą bramkę, ale strzał Sauczka poleciał wysoko ponad bramką Prusa. W doliczonym czasie gry Świt miał szansę na bramkę honorową, lecz jeden ze strzałów gospodarzy wylądował na poprzeczce Balawejdera.

Porażka z Polonią to już drugi mecz z rzędu, gdzie nowodworzanie schodzą pokonani. Nad trenerem Kleniewskim zbierają się czarne chmury, a drużynie wyraźnie potrzebny jest implus żeby, wyjść z marazmu, w którym się znaleźli. Do końca rundy pozostały już tylko dwa spotkania. Za tydzień nowodworzanie udadzą się do Łowicza na mecz z tamtejszym Pelikanem, zaś kolejny mecz przy Sportowej obędzie się 18 listopada z Olimpią Zambrów.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Polonia Warszawa 0:3 (0:2)

Bramki: 28′ Pieczara, 35′ Kluska, 79′ Szabat

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Ostrowski, Drwęcki, Broniszewski (56′ Steć), Śledziewski, Rudnicki (71′ Michalik), Wiśniewski (56′ Kozłowski), Basiuk (87′ Pałczyński), Maciejewski

Polonia: Balawejder – Zajączkowski, Szabat, Wojdyga, Maślanka, Wilanowski (80′ Olczak), Zambrowski, Wiśniewski, Kluska (75′ Kobiera), Sauczek (87′ Cesarek), Pieczara (84′ Wasilewski)