Świt pokonał II-ligowca! Dwóch kolejnych zawodników opuszcza drużynę

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zwyciężył w meczu kontrolnym z II-ligowym ŁKS-em Łódź 2:1. Wygraną zapewniły bramki Krystiana Pomorskiego i Sebastiana Cucha.

Miesiąc przed wznowieniem rozgrywek ligowych podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego pokonali na wyjeździe II-ligowy ŁKS Łódź. Już w 19. minucie nowodworzanie wyszli na prowadzenie za sprawą Krystiana Pomorskiego. Gospodarze zdołali wyrównać tuż przed przerwą. Matusza Prusa pokonał Lukas Bielak.

W drugiej połowie kolejna bramka padła dopiero w 85. minucie. Zwycięskie trafienie dla Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zaliczył Sebastian Cuch.

Pewne jest, że nowodworski zespół opuści dwóch zawodników. Przemysław Przysowa w rundzie wiosennej zasili Kotwicę Kołobrzeg, natomiast Kamil Dankowski wystąpi najprawdopodobniej w rezerwach Lecha Poznań.

Kolejny sparing nowodworzanie rozegrają w najbliższą środę. W Ostrołęce zmierzą z tamtejszą Koroną, a trzy dni później w Ząbkach o godzinie 12.00 zagrają z Dolcanem.

ŁKS Łódź – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (1:1)

Bramki: Bielak 45′ – Pomorski 19′, Cuch 85′

ŁKS: Przemysław Kazimierczak (62 Michał Kołba) – Paweł Pyciak,  Maksymilian Rozwandowicz (46 Kamil Juraszek), Lukáš Bielák, Kamil Rozmus (62 Bartosz Widejko),  Patryk Bryła (60 Maciej Wolski, 70 Michał Janiak),  Maciej Wolski (46 Mateusz Gamrot), Jakub Kostyrka (62 Oskar Koprowski), Wojciech Łuczak,  Rafał Kujawa, Jewhen Radionow (46 Filip Burkhardt)

Świt: 1.połowa: Mateusz Prus – Radosław Śledziewski, Sebastian Cuch (30’ Radosław Kamiński), Karol Drwęcki, Mateusz Pietroń (30’ Michał Steć), – Maciej Sawicki, Piotr Basiuk, Krystian Pomorski, Marcin Kozłowski, Konstanty Ślęzak (30’ Kamil Wiśniewski) – Kamil Wolski

2. połowa: Mateusz Prus (75’ Konstanty Antoniuk) – Radosław Śledziewski, Radosław Kamiński, Karol Drwęcki (60’ Sebastian Cuch), Michał Steć – Maciej Sawicki (45’ PAweł Broniszewski), Piotr Basiuk (60’ Radosław Ślęzak) , Krystian Pomorski (60’ Matuesz Pietroń), Marcin Kozłowski (55’ Michał Morawski), Kamil WIśniewski – Kamil Wolski (55’ Krystian Pałczyński)