Świt: Ostatni sparing na remis

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotnim meczu sparingowym zremisował z warszawską Polonią 1:1. Bramka dla nowodworzan padła po strzale samobójczym. Był to ostatni sparing Biało-Zielonych przed powrotem na ligowe boiska.

Podopieczni Marka Brzozowskiego dobrze przebrnęli przez rundę przygotowawczą, przegrywając tylko 2 z 9 meczów. Spotkanie z Polonią miało pokazać w którym miejscu obecnie znajduje się drużyna, tuż przed rundą wiosenną.

Mecz rozgrywano w Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej przy Obrońców Tobruku. Aura wyjątkowo nie dopisywała zawodnikom obu zespołów, bowiem od samego początku meczu wiatr i deszcz mocno dokuczał piłkarzom. Lepiej w spotkanie wszedł zespół z Nowego Dworu, który w swoim stylu starał się kontrolować przebieg spotkania. Świt wyszedł na prowadzenie w 18. minucie, choć zawodników w zielonych koszulkach wyręczył polonista, zdobywając bramkę samobójczą. W pierwszej połowie Świt przeważał w posiadaniu piłki, lecz nie przekuło się to na nic bardziej konkretnego.

W drugiej połowie aura znacznie się poprawiła, jednak gra nie uległa znacznej zmianie. Obaj trenerzy testowali ustawienia i zawodników w ostatnim sparingu przed ligą. W 84. minucie Polonią doprowadziła do remisu po strzale z rzutu karnego.

Był to ostatni mecz kontrolny Biało-Zielonych, a w przyszłym tygodniu (17 marca) nowodworzanie powrócą na ligowe boiska. Przy Sportowej podopieczni Brzozowskiego podejmować będą Sokoła Ostróda. Spotkanie zaplanowano na godzinę 17:00.