Świt odsłonił karty. Jakim składem na wiosnę?

Świt Nowy Dwór Maz.

Nowodworzanie zainaugurują rundę wiosenną już w najbliższą sobotę. Rywalem drużyny Rafała Kleniewskiego będzie Widzew Łódź, prowadzony przez… Franciszka Smudę.

Kto jednak wystąpi w składzie „Biało-Zielonych” i jak bardzo zmieniła się kadra Świtu przed rundą wiosenną? Okazuje się, że zaszły tylko kosmetyczne zmiany. Klub postawił na młody, ale zgrany zespół, który do zakończenia sezonu ma zapewnić spokojne utrzymanie w III lidze.

Spośród wartościowych zawodników zrezygnowano jedynie z usług Przemysława Przysowy, który odszedł do Kotwicy Kołobrzeg. Z klubu odeszło również pięciu młodszych zawodników, którzy nie spełniali oczekiwań sztabu szkoleniowego i w rundzie jesiennej pokazywali się na boisku sporadycznie.

Nie zdecydowano się jednak na poważne wzmocnienia. Ciszyć może powrót do składu doświadczonego Radosława Kamińskiego, który przez kilka miesięcy zmagał się z poważną kontuzją kolana. Regularne treningi z pierwszym zespołem rozpoczęli także wychowankowie: Kajetan Piwowarek, Kacper Nadulski, Marcel Smardzewski, Mateusz Pietroń i Michał Morawski.

Pierwszy mecz rundy wiosennej już w sobotę 17 marca o godzinie 17.00 przy ul. Sportowej 66 w Nowym Dworze Mazowieckim. Miejmy nadzieję, że pogoda w ostatnim momencie nie spłata figla.

Kadra Świtu na rundę wiosenną 2018:
Bramkarze: Mateusz Prus, Konstanty Antoniuk, Sebastian Nowińsk

Obrońcy: Karol Drwęcki, Sebastian Cuch, Kamil Dankowski, Radosław Kamiński (powrót po kontuzji), Mateusz Pietroń (z II zespołu),

Pomocnicy: Paweł Broniszewski, Mateusz Dara, Marcin Kozłowski, Michał Morawski (z II zespołu), Krystian Pałczyński, Konrad Perzyna, Krystian Pomorski, Maciej Sawicki, Radosław Śledziewski, Konstantyn Ślęzak, Michał Steć, Kamil Wiśniewski, Kajetan Piwowarek (z rocznika 2001), Kacper Nadulski (z rocznika 2001)

Napastnicy: Piotr Basiuk, Mariusz Gabrych, Marceli Smardzewski (z II zespołu), Kamil Wolski

Przybyli: Radosław Kamiński (powrót po kontuzji), Kajetan Piwowarek (z rocznika 2001), Kacper Nadulski (z rocznika 2001), Marceli Smardzewski (z II zespołu), Mateusz Pietroń (z II zespołu), Mateusz Morawski (z II zespołu)

Odeszli: Mikołaj Bolmowski (Ożarowianka Ożarów Maz.), Michael Chojnicki (Ożarowianka Ożarów Maz.), Kewin Przygoda (KS Piaseczno), Bartłomiej Stryjek (koniec kariery), Przemysław Przysowa (Kotwica Kołobrzeg)

Sztab szkoleniowy: 
Rafał Kleniewski – trener
Jarosław Miecznikowski – II trener
Grzegorz Zmitrowicz – kierownik drużyny
Łukasz Głowacki – fizjoterapeuta