Świt: Obronić pozycję lidera

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki po dwóch kolejkach III ligi zajmuje 1. pozycję w tabeli z kompletem zwycięstw. Nowodworzanie w środę 14 sieprnia pojadą do Białej Piski, by tam zmierzyć się z lokalnym Zniczem i spróbować utrzymać pozycję lidera. 

Podopieczni Marka Brzozowskiego ku uciesze fanów ze Sportowej bardzo dobrze zaczęli sezon 2019/20. Po zwycięstwach z Olimpią Zambrów (2:1) i Pogonią Grodzisk Mazowiecki (5:3) nowodworzanie są liderami swojej grupy i planują w meczu ze Zniczem przedłużyć zwycięską passę.

Letnie zmiany zarówno w kadrze zespołu jak i zarządzie wydają się pozytywnie wpływać na pracę Marka Brzozowskiego i jego zespołu. Świt gra lepiej, spokojniej i próbuje dominować rywala na boisku od samego początku spotkania. Drużyna z Nowego Dworu zaczyna potrafić budować ataki pozycyjne i kreować sobie sytuacje, jednak problemy tworzą się w niepotrzebnych błędach popełnianych w defensywie „Biało-Zielonych”.

Gospodarze środowego spotkania zajmują obecnie 13. pozycję w tabeli z dorobkiem zaledwie jednego „oczka”, wywalczonego w pierwszej kolejce przeciwko Ruchowi Wysokie Mazowieckie (1:1). Poprzednia seria gier była niezbyt udana i Znicz musiał uznać wyższość Sokoła Al. Łódzki (1:3).

W poprzednim sezonie obie drużyny podzieliły się zwycięstwami rywalizując ze sobą. Znicz wygrał na własnym stadionie 2:1, Świt przy Sportowej także zwyciężył 2:1.

Początek spotkania zaplanowano na 17:00 w środę 14 sierpnia. W przypadku zwycięstwa Świt ma szanse utrzymać się na pozycji lidera III ligi.