Świt: Nowe żądło w zespole

Świt Nowy Dwór Maz.

Mikołaj Napora występujący dotychczas w Błękitnych Stargard wzmocni zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Były gracz Legii Warszawa posiada status młodzieżowca i gra na pozycji napastnika. W przeszłości występował w reprezentacjach młodzieżowych reprezentacji Polski. 

Nowy szkoleniowiec Świtu, Marek Brzozowski, zaczął bardzo intensywnie pracę w klubie. Trener wniósł nie tylko nowy styl do zespołu, ale także wprowadza do drużyny nowe młode twarze, które mają wzmocnić rywalizację o pierwszy zespół. Takim właśnie zawodnikiem ma być Mikołaj Napora, były który w przeszłości występował regularnie w drużynie Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie. Grywał także w rezerwach Legii do których przeniesiony został z drużyn młodzieżowych.

W obecnym sezonie Napora znajdował się w drugoligowym zespole Błękitnych Stargard, jednak tam miał problemy z częstymi występami. Jak przyznał w rozmowie z nami szkoleniowiec Świtu, on i nowy nabytek Jan Szulkowski mają pomóc w walce o ligowe punkty, ale także są melodią na przyszłość.

Świt w niedzielę, 17 marca rozegra pierwsze spotkanie po zimowej przerwie z Sokołem Ostróda. Będzie to debiut Marka Brzozowskiego przed nowodworską publicznością w oficjalnym meczu i szansa na dobre rozpoczęcie rundy rewanżowej. Choć Świt nie ma już szans na awans, to Biało-Zieloni muszą odskoczyć od strefy spadkowej, bowiem obecnie znajdują się na 13. pozycji z 5 punktami przewagi nad 16. Victorią Sulejówek.

zdj. Pan Słoka Photography