Świt: Niespodzianka w Łowiczu

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał w meczu 16. kolejki III ligi gr. I Pelikana Łowicz 1:0. Skromne zwycięstwo nowodworzan zapewnił Piotr Basiuk, zdobywając bramkę na samym początku meczu. Po tej wygranej Świt awansował na 11. miejsce w tabeli.

Niedzielne spotkanie Świt rozpoczął od szybko strzelonej bramki, bowiem już w 4. minucie na listę strzelców wpisał się Piotr Basiuk, pokonując strzałem z dystansu bramkarza gospodarzy Mateusza Włazłowskiego. Przez dłuższy czas pierwszej części meczu gra, głównie toczyła się w środkowej strefie boiska. Nowodworzanie nie pozwolili rozwinąć skrzydeł łowiczanom i skutecznie niwelowali każdy atak Pelikana. W 18. minucie spotkania doszło do groźnej sytuacji w polu karnym Świtu. Jednak piłkę po strzale jednego z gospodarzy sprzed linii bramkowej wybił Michał Steć. Pod koniec pierwszej połowy dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Marcin Kozłowski, lecz jego strzał minął minimalnie bramkę Włazłowskiego.

Zanim piłkarze udali się do szatni ustawili się na środku boiska, aby odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego wraz z kibicami zgromadzonymi na stadionie w Łowiczu w ramach akcji „Niepodległa do hymnu 2018”.Drugą połowę Pelikan rozpoczął wyżej, chcąc szybko odebrać piłkę Świtowi i ruszyć po wyrównującą bramkę. Jednak to nowodworzanie kontrolowali przebieg meczu. Pod koniec meczu goście mieli szansę na kolejnego gola. Jednak piłka wylądowała na poprzeczce łowiczan.

Po tym spotkaniu Świt wskoczył na 11. miejsce w tabeli. Podopiecznych Rafała Kleniewskiego czeka jeszcze jedno spotkanie w tej rundzie. W niedziele do Nowego Dworu przyjedzie Olimpia Zambrów. Mecz ten jest zaplanowany na 16:00.

Pelikan Łowicz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:1)

Bramka: 4′ Basiuk

Pelikan: Wlazłowski – Kieplin, Broniarek, Stolarczyk, Wawrzyński, Ławcewicz-Musialik (70′ Nowicki), Czapa, Kaczorowski, Dobkowski (60′ Bujalski), Szerszeń, Adamczyk (70′ Szczepański)

Świt: Prus – Kamiński, Pomorski, Drwęcki (46′ Cuch), Steć, Kozłowski (70′ Truskolaski), Śledziewski, Wiśniewski (72′ Maciejewski), Rudnicki, Basiuk, Michalak (77′ Witkowski)

Żółte kartki: Kieplin, Broniarek (Pelikan)