Świt: Nam strzelać nie kazano. Broń 2:0 Świt

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zasłużenie przegrał z Bronią 0:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Emil Więcek i Adam Imiela. Mecz w Radomiu pokazał, że wygrana 7:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie to był czysty przypadek…

W pierwszej połowie obie ekipy nie pokazały za dużo. Mecz momentami był nudny i rwany w jedną bądź drugą stronę. Jako pierwsi szansę na bramkę mieli gospodarze. W 21. minucie po rzucie rożnym idealnym refleksem popisał się Mateusz Prus, który wybronił strzał jednego z zawodników gospodarzy. Trzy minuty później Broń wyszła na prowadzenie. Idealnym podaniem ze środka pola został obsłużony Emil Więcek, który w pojedynku sam na sam z Prusem nie dał mu szans i uszczęśliwił kibiców przy Narutowicza. Nowodworzanie zrewanżowali się strzałem Truskolaskiego, ale piłkę sprzed bramki wybił jeden z zawodników gospodarzy. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i to Broń schodziła prowadząc skromnie 1:0.

Drugą połowę Świt rozpoczął zdecydowanie, odważnie atakując bramkę Pawła Młodzińskiego. Gdy wydawało się, że mecz się otworzył, Broń podwyższyła prowadzenie na 2:0. Znakomitą piłkę na 10 metr otrzymał Adam Imiela, który bez problemów podwyższył prowadzenie. Broń kontrolowała całe spotkanie i nie pozwoliła przyjezdnym na zbyt wiele. Podopieczni Rafała Kleniewskiego nie potrafili zagrozić bramce Młodzińskiego i zasłużenie przegrali spotkanie.

Brak stylu, brak walki, brak punktów – tak wyglądał mecz z Bronią w wykonaniu Świtu. Za tydzień do Nowego Dworu przyjeżdża Polonia Warszawa, która przy obecnej formie nowodworzan jest zdecydowanym faworytem „Hitu Jesieni”.

Broń Radom – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0 (1:0)

Bramka: 24′ Więcek, 56′ Imiela.

Broń: Młodziński – Góźdź, Gorczyca, Kventsar, Wicik, Leśniewski, Czarnota, Imiela (85′ Sala), Paterek, Więcek (78′ Nowosielski), Czarnecki.

Świt: Prus – Cuch, Pomorski, Ostrowski (68′ Michalik), Drwęcki, Kozłowski (88′ Perzyna), Śledziewski, Truskolaski (54′ Basiuk), Rudnicki, Steć (74′ Broniszewski), Maciejewski.

Żółte kartki: Imiela (Broń) – Pomorski (Świt).