Świt: Najgroźniejsi za Świtem? Czas zacząć zdobywać punkty! [ZAPOWIEDŹ]

Świt Nowy Dwór Maz.

W najbliższą niedzielę, 27 sierpnia o godzinie 16.00 Świt Nowy Dwór Mazowiecki zmierzy się ze spadkowiczem II ligi – Olimpią Zambrów. Bez wątpienia nowodworzanie potrzebują zwycięstwa, po chimerycznym początku rozgrywek. W tym zadaniu może im ułatwić atut własnego boiska, na którym rzadko przegrywają.

W ostatniej środowej kolejce, Świt Nowy Dwór Mazowiecki uległ rezerwom Legii Warszawa 0:2. Ponadto w drugiej połowie spotkania Marcin Kozłowski nie strzelił dla Świtu rzutu karnego. Nowodworzanie po 4. kolejce zajmują dopiero 13. miejsce. Na swoim koncie zgromadzili 4 punkty po remisie 2:2 z Wartą Sieradz i zwycięstwie 2:1 nad MKS-em Ełk. Na tą sytuację można jednak spojrzeć trochę inaczej. Porażki z Widzewem Łódź i Legią II Warszawa – dwoma głównymi pretendentami do awansu, obyły się bez wstydu i po nawiązaniu sportowej walki. Te mecze także zebrały swoje żniwo. W spotkaniu z Widzewem Łódź dwóch piłkarzy Świtu: Mateusz Prus i Krystian Pomorski, doznali poważnych kontuzji. O ile Prus powinien wrócić na bramkę „biało-zielonych” za 4-5 tygodni, o tyle Krystian Pomorski może zapomnieć o grze do końca rundy.

Ta sytuacja zmusiła władze klubu ze Sportowej do kolejnych transferów. W czwartek do zespołu dołączył Paweł Broniszewski (pisaliśmy o tym TUTAJ), który na początku tygodnia rozwiązał kontrakt z Widzewem, a nie wykluczone jest także pozyskanie kolejnego bramkarza. W tym przypadku jednak żadne nazwiska nie padają. W ostatnim meczu przeciwko rezerwom Legii kontuzji nabawił się także Michał Steć, jednak uraz okazał się na tyle niewielki, że najprawdopodobniej wystąpi w niedzielnym meczu.

Olimpia Zambrów rozpoczęła sezon od dwóch zwycięstw i dwóch porażek. Olimpijczykom udało się pokonać ŁKS 1926 Łomżę 2:0 oraz w ostatniej kolejce Victorię Sulejówek 3:1. Ulegli zaś Lechii Tomaszów Mazowiecki 2:4 oraz Sokołowi Ostródzie 0:2. Zgromadzenie 6 punktów pozwala im zajmować 9. miejsce w tabeli III ligi.

Obie drużyny mierzyły się ze sobą w sezonie 2013/2014 w II lidze wschodniej. Wtedy to nowodworzanie po fatalnym sezonie spadli do III ligi z ostatniego miejsca. Poprzez reorganizację rozgrywek, zdegradowano także Olimpię, która musiała upuścić trzeci poziom rozgrywkowy z 14. miejsca. Świtowcy zremisowali wtedy 0:0 w wyjazdowym spotkaniu, natomiast przed własną publicznością ulegli Olimpii 1:2. Z tamtego zespołu najbliższych gości zostali jedynie Piotr Czapliński, Przemysław Jastrzębowski i Łukasz Piłatowski, którzy powinni się pojawić podczas niedzielnego meczu. Co ciekawe także w tamtym sezonie grał Michał Steć, jednak wtedy bronił barw Olimpii Zambrów.

Czy 5. kolejka przyniesie drugie zwycięstwo podopiecznym trenera Rafała Kleniewskiego? Dowiemy się w niedzielę.