Świt: Mały margines błędu. Świt – Legia II [ZAPOWIEDŹ]

Świt Nowy Dwór Maz.

W niedzielne popołudnie Świt Nowy Dwór Mazowiecki podejmie na własnym boisku Legię II Warszawa. Podopieczni Piotra Kobiereckiego są już pewni utrzymania i lubią wygrywać z wyżej notowanymi rywalami. 

Nowodworzanie w poprzedniej kolejce po raz kolejny wygrali po horrorze w Sulejówku 3:2. Cenne trzy punkty zapewnili nowodworzanom Drwęcki, Rudnicki oraz Maciejewski. Dzięki tym punktom, Świt odskoczył od strefy spadkowej na 7 oczek. Martwić może, kolejna stracona bramka z rzutu karnego. Ze Sportowej płyną informacje, że na niedzielne spotkanie ma być gotowy Krystian Pomorski, bez wątpienia jest to bardzo ważny zawodnik w układance Brzozowskiego. Powoli trwa powrót do zdrowia Pawła Broniszewskiego, który pierwszy raz od 5 tygodni ćwiczył na siłowni. Jego powrót na boiska w tej rundzie wydaje się bardzo możliwy. Sytuacja nowodworzan nie jest bardzo zła, ale w perspektywie spotkań z Sokołem, Lechią czy Polonią, trzy punkty w starciu z warszawianami będą bardzo cenne i mogą dużo pomóc w walce o utrzymanie się w III lidze.

Rezerwy warszawskiej Legii w tej rundzie jeszcze nie zaznały smaku porażki. Podopieczni Piotra Kobiereckiego dwa razy schodzili z boiska z kompletem punktów, zaś 4 razy dzielili się nimi z przeciwnikami. W poprzedniej kolejce Legia II pokonała czerwoną latarnię III ligi – ŁKS Łomża 3:0, po bramkach Rosołka, Bondarenki i Wojtysiaka. Na boisku w Ząbkach pojawiło się trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem – Radosław Majecki, Mateusz Praszelik oraz Michał Karbownik. Legioniści w przeciwieństwie do nowodworzan grają jeszcze w Pucharze Polski MZPN. W półfinale tych rozgrywek zmierzą się na wyjeździe z ligowym rywalem Legionovią Legionowo.

Niedzielne spotkanie Świtu z rezerwami Legii zaplanowane jest na godzinę 17:00. Czy po raz kolejny nowodworzanie zagwarantują horror kibicom przy Sportowej i zgarną cenne 3 punkty? O tym dowiemy się w niedzielę.