Świt: Lokomotywa jedzie dalej. Świt – Pelikan 1:0

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wciąż bez porażki w III lidze. W niedzielne popołudnie podopieczni Marka Brzozowskiego pokonali 1:0 Pelikana Łowicz. Jedyną bramkę dla nowodworzan zdobył Kamil Wiśniewski w doliczonym czasie gry.

Pierwsi w tym meczu strzał oddali goście. Już w 2. minucie zrobiło się groźnie pod bramką Błażeja Niezgody, ale piłka po strzale jednego z zawodników gości powędrowała wysoko ponad bramką. Świt odpowiedział chwilę później. Próba lobowania Macieja Humerskiego przez jego Rafała Maciejewskiego nie znalazła drogi do bramki. Chwilę później w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Mateusz Kwiatkowski, lecz jego strzał w krótki róg nie zaskoczył Humerskiego. Obie ekipy miały spore problemy z zachowaniem przyczepności na mokrej murawie. Na palcach jednej ręki można było policzyć strzały z dystansu. Z perspektywy mokrej murawy taka forma ataku, może sprawić, że bramkarze będą mieli spore problemy z obroną strzałów. Przez pierwszą połowę, Świt kontrolował przebieg meczu. Nowodworzanie momentami, zamykali cały zespól Pelikana na połowie przeciwnika.

Drugą połowę Pelikan rozpoczął odważniej niż pierwszą. Goście zdecydowanie ruszyli na bramkę Niezgody, licząc, że uda im się zdobyć bramkę dającą prowadzenie. Nowodworzanie nie mieli zbytnio pomysłu jak rozmontować dobrze przesuwającą się defensywę Pelikana. Przez większość drugiej połowy to goście prowadzili grę i częściej zagrażali bramce przeciwników. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, zabójczą kontrę wyprowadzili nowodworzanie. W doliczonym czasie gry lewą stroną boiska pomknął Kwiatkowski i podał do Wiśniewskiego, który sprintem przebiegł, całe boisko chcąc podążyć za akcją. A ten wbił piłkę do bramki Humerskiego.

Znakomita passa Świtu trwa w najlepsze. Nowodworzanie wciąż są jedyną niepokonaną drużyną w III lidze. Kolejny mecz podopieczni Marka Brzozowskiego rozegrają w Elblągu z Concordią. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 14 września.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:0 (0:0)

Bramki: 90+’ Wiśniewski

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Cieślak, Broniszewski, Ciach, Kwiatkowski, Tlaga, Basiuk, Maciejewski (66′ Wiśniewski)

Pelikan: Humerski – Wawrzyński, Żółtowski, Pomianowski, Piekarski, Wyszogrodzki, Mycka, Kaczorowski, Głowiński, Warchoł, Woźniak