Świt: Jaki mecz, taki wynik. Podział punktów przy Sportowej

Świt Nowy Dwór Maz.

W sobotę przed własną publicznością Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował 1:1 z ŁKS-em 1926 Łomża. Spotkanie zgromadziło na trybunach sporą grupę kibiców, którzy nie mogli cieszyć się jednak porywającym widowiskiem.

Od pierwszej minuty mecz był wyrównany, jednak groźniej zaatakowali goście. Najpierw w 6. minucie z dystansu Rafał Maćkowski próbował zaskoczyć Mateusza Prusa, a kilka chwil później także po jego strzale piłka trafiła w boczną siatkę bramki Świtu. Potem do głosu doszli nowodworzanie, jednak dobrze obsłużeni Marcin Kozłowski i Kamil Wiśniewski znaleźli się na pozycji spalonej. Najgroźniej pod bramką przyjezdnych było po strzale dystansu Pawła Broniszewskiego.

W 17. minucie do bramki Łomży trafił Kamil Wiśniewski, ale sędzia liniowy znów dopatrzył się spalonego. Mecz się toczył, a obie drużyny atakując dosyć nieśmiało dobrnęły do końca pierwszej połowy bez bramek.

Druga odsłona spotkania lepiej rozpoczęła się dla gospodarzy. W 52. minucie po dośrodkowaniu z prawego skrzydła głową do bramki Pawła Lipca trafił Sebastian Cuch i dał Świtowi prowadzenie. Mimo gola gra znów nie porywała, aż do 73. minuty. Po błędzie nowodworzan w defensywie w dogodnej sytuacji znalazł się Rafał Maćkowski, który wyrównał, tym samym ustalając wynik meczu.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w najbliższa środę, 25 października rozegra zaległy mecz z 12. kolejki. Przy Konwiktorskiej w Warszawie zagra z tamtejsza Polonią.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0)

Bramki: 52’ Sebastian Cuch – 73’ Rafał Maćkowski

Świt: Mateusz Prus – Sebastian Cuch, Przemysław Przysowa, Karol Drwęcki – kpt., Michał Steć, Paweł Broniszewski, Mariusz Gabrych (80’ Krystian Pałczyński), Marcin Kozłowski (68’ Konrad Perzyna), Piotr Basiuk, Kamil Wiśniewski, Mateusz Dara (80’ Miłosz Turewicz).

ŁKS: Paweł Lipiec – Michał Misiak, Konrad Kamienowski, Michał Kaput, Rafał Maćkowski, Damian Gałązka, Marcin Świderski (76’ Rafał Grabowski), Mateusz Drozdowski, Michał Sadowski (65’ Tomasz Brzozowski), Albert Rydzewski, Reinaldo Melao.

Żółte kartki: Drwęcki, Steć – Misiak, Świderski