Świt: Idą jak burza. Unia 0:1 Świt

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wciąż niepokonany w rozgrywkach III ligi gr I. W piątkowe popołudnie podopieczni Marka Brzozowskiego pokonali Unię Skierniewice 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił Mateusz Kwiatkowski.

Pierwsza połowa nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Można powiedzieć, że stadionu miejskiego w Skierniewicach wiało nudą. Jedyną składną akcję, która powinna zakończyć się bramką, przeprowadzili goście. Bardzo dobrą piłkę dostał Kamil Tlaga, lecz jego strzał powędrował mocno ponad bramkę strzeżoną przez Mikołaja Smyłka. Przez większość pierwszej połowy to nowodworzanie częściej operowali piłką i kontrolowali przebieg meczu.

Drugą połowę gospodarze rozpoczęli bardzo ambitnie. To oni próbowali narzucić swoje tempo meczu. Świt odpowiedział strzałem Krystiana Pomorskiego, który sprawdził czujność Smyłka. Momentami wysoki pressing narzucony przez gospodarzy sprawiał spore problemy defensywie nowodworzan, która w dzisiejszym meczu po raz pierwszy wstąpiła w lekko zmienionym składzie. W miejsce kontuzjowanego Karola Drwęckiego, który wraca do siebie po starciu w Aleksandrowie, wystąpił młody Patryk Cieślak, pozyskany przed sezonem z Escoli Varsovia Warszawa. W 66. minucie Świt objął prowadzenie. Akcję Arkadiusza Ciacha na lewym skrzydle wykończył strzałem z dystansu Mateusz Kwiatkowski. Smyłek był tym razem bez szans. W 75. minucie nowodworzanie wrócili z dalekiej podróży. Jednak znakomitym refleksem popisał się Błażej Niezgoda, który wybronił strzał jednego z gospodarzy. Po raz kolejny dobry mecz rozegrał Piotr Basiuk, który regulował grą „Biało-zielonych” iście po profesorsku. To w dużej mierze dzięki niemu Świt może sobie dopisać kolejne 3 punkty do ligowego dorobku.

Lokomotywa o nazwie Świt się nie zatrzymuje. Nowodworzanie jako jedyny zespół w III lidze jest wciąż niepokonany. Pelikan Łowicz, to kolejny rywal na drodze Świtu. Mecz zaplanowany jest na niedzielę, 8 września o 17:00.

Unia Skierniewice – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 (0:0)

Bramka: 66′ Kwiatkowski

Unia: Smyłek – Czarnecki, Kowalczyk, Łojszczyk, Bojańczyk (68′ Bujalski), Przezak (85′ Szyc), Wrzesiński, Górski (80′ Nalej), Pieńkowski, Parobczyk, Uthke-Nowak

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch, Pomorski, Cieślak (87′ Michalik H.), Broniszewski (81′ Michalik B.), Kwiatkowski, Tlaga, Wiśniewski (64′ Ciach), Basiuk, Maciejewski

Żółta kartka: Broniszewski (Świt)