Świt: Hat-trick zwycięstw skompletowany, wszystko wraca na dobre tory? [WIDEO]

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki pokonał Pelikana Łowicz przed własną publicznością 4:1 i tym samym oderwał się od strefy spadkowej. Podopieczni Rafała Kleniewskiego po fatalnej passie 5 porażek z rzędu powoli wychodzą na prostą. Gole dla nowodworzan zdobywali Kamil Wiśniewski, dwukrotnie Marcin Kozłowski i wchodzący z ławki Mariusz Gabrych. Pelikan odpowiedział tylko jednym, honorowym trafieniem autorstwa Daniela Bończaka.

Spotkanie rozpoczęło się wyjątkowo, bowiem na meczu w Nowym Dworze Mazowieckim zjawił się weteran wojenny, porucznik Tadeusz Moszczyński, ps. „Tadzik”. To Powstaniec Warszawski, harcerz Szarych Szeregów odznaczony między innymi Orderem Niepodległości czy Krzyżem Armii Krajowej.  Przywitał on zawodników. Co ciekawe na wszystkich spotkaniach w których Pan Porucznik otrzymał zaproszenie gospodarze zdobywali komplet punktów.

Pierwsza połowa po rozpoczęciu toczyła się głównie w środku pola, ale gospodarze potrafili wychodzić z groźnymi kontrami, po stratach Pelikana. To właśnie w taki sposób Biało-Zieloni zdobyli pierwszą bramkę w 18. minucie spotkania. Długie zagranie, niemal przez całe boisko, w stronę Kamila Wiśniewskiego, który w tempo wybiegł, trącił piłkę mijając bramkarza w taki sposób, że ta dotoczyła się już do siatki. Po wyjściu na prowadzenie miejscowych obraz gry nie zmienił się nazbyt wyraźnie. Pelikan próbował tworzyć grę, ale słaba organizacja gry defensywnej połączona z bardzo wysoką postawioną linią obrony spowodowała więcej szkód niż zalet. Chaos w defensywie wykorzystał Marcin Kozłowski w 38. minucie, który po akcji niemalże identycznej do pierwszej podwyższył wynik na 2:0.

Druga część gry zaczęła się bardzo dobrze dla nowodworskiego zespołu. Świt już cztery minuty po rozpoczęciu wbił przeciwnikom 3 bramkę. Na listę strzelców ponownie wpisał się Marcin Kozłowski, który strzałem w długi róg pokonał łowickiego bramkarza. Po tej bramce można było przypuszczać, że Pelikan nie będzie miał już żadnych nadziei na lepszy wynik, jednak drużyna pokazała charakter i w 65. minucie gola kontaktowego strzelił Daniel Bończak. W 73. minucie spotkania wchodzący z ławki Mariusz Gabrych podwyższył wynik na 4:1 i tym samym ustanowił wynik spotkania

Dzięki temu zwycięstwu Świt może przynajmniej na chwilę oderwać się od strefy spadkowej. W następnej kolejce nowodworzanie zmierzą się z Polonią Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6. Mecz ten zaplanowano na 14. października o godzinie 17:00.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pelikan Łowicz 4:1 (2:0)

Skrót spotkania TUTAJ

Bramki: 18′ Kamil Wiśniewski, 38′, 49′ Marcin Kozłowski, 73′ Mariusz Gabrych – 65′ Daniel Bończak

Świt: 1. Mateusz Prus, 3. Sebastian Cuch, 6. Karol Drwęcki, 44. Mateusz Dara, 7. Michał Steć (85′ 2. Michael Chojnicki), 8. Paweł Broniszewski (60′ 15. Kamil Wolski), 10. Marcin Kozłowski, 37. Kamil Wiśniewski (84′ 19. Konstantyn Ślęzak), 33. Piotr Basiuk, 5. Przemysław Przysowa, 17. Krystian Pałczyński (60′ 9. Mariusz Gabrych).

Pelikan: 1. Daniel Malina, 3. Grzegorz Wawrzyński, 5. Przemysław Bella, 7. Daniel Bończak, 8. Michał Adamczyk, 11. Fabian Woźniak, 18. Mateusz Kasprzak, 19. Robert Kowalczyk, 20. Bartosz Bujalski, 21. Mateusz Jagiełło, 23. Kamil Kuczak.