Świt: Hamulec na stacji Elbląg. Concordia 1:0 Świt

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał pierwsze spotkanie w tym sezonie. W sobotnie popołudnie nowodworzanie przegrali z Concordią 1:0 po bramce z rzutu karnego.

Wygranej w tym spotkaniu nie spodziewali się chyba nawet sami zawodnicy z Elbląga.  Świt był zdecydowanym faworytem sobotniego starcia, jednak nie do końca wszystko poszło po myśli podopiecznych Marka Brzozowskiego. Pierwsze minuty były wyrównane. Żadna z drużyn nie stworzyła zagrożenia pod bramką przeciwnika. W 20. minucie meczu sędzia prowadzący to spotkanie wskazał na rzut karny dla gospodarzy po zagraniu piłki ręką przez jednego z obrońców Świtu. Rzut karny na bramkę zmienił Adam Duda. Po stracie bramki, nowodworzanie ruszyli do odrabiania strat, ale brakowało im wykończenia pod bramką gospodarzy. Idealną szansę na doprowadzenie do wyrównania miał Bartosz Michalik, lecz jego strzał powędrował ponad bramką Concordii. W drugiej połowie Świt dążył do wyrównania, ale w tym dniu obrona Concordii była bezbłędna i 3 punkty zostały w Elblągu.

Pierwsza porażka nowodworzan stała się faktem. Z jednej strony możemy się cieszyć, bo liderujący Sokół Ostróda również stracił punkty. Ale z drugiej strony wiemy, że ta porażka podziała mobilizująco na Marka Brzozowskiego i jego piłkarzy. A to sprawi, że w piątkowy wieczór mecz z Sokołem będzie miał jeszcze większy smaczek.

Concordia Elbląg – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (1:0)

Bramka: 20′ Duda (k.)

Concordia: Łakota – Maciążek, Szawara, Lewandowski, Bukacki, Pelc (58′ Skierkowski), Kozak (78′ Maciejewski), Pawłowski (90′ Danowski), Tomczuk, Lisiecki, Duda (89′ Wira).

Świt: Niezgoda –Kamiński, Cuch, Pomorski, Cieślak (67′ Wiśniewski), Broniszewski, Ciach, Kwiatkowski, Tlaga, Michalik, Maciejewski.