Świt gromi w sparingu! Pierwszy zawodnik opuści „Biało Zielonych”?

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wysoko, bo 7:1, zwyciężył w drugim meczu kontrolnym. Tym razem podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego w Zambrowie pokonali lidera IV ligi podlaskiej – Ruch Wysokie Mazowieckie.

Spotkanie rozpoczęło się jednak od prowadzenia Ruchu, który strzelił jedyną bramkę już w 12. minucie. Nowodworzanie szybko wyrównali za sprawą swojego wychowanka – Marcela Smardzewskiego, a kolejne trzy trafienia w pierwszej połowie dołożyli Kamil Wiśniewski, Karol Drwęcki i Piotr Basiuk.

W drugiej połowie Świt zagrał niemal całkiem inną jedenastką. To nie przeszkodziło „Biało Zielonym” w podwyższeniu prowadzenia. Trzy trafienia dołożyli Kamil Wolski, Michał Steć i Konstantyn Ślęzak.

W sparingu nie wystąpili Paweł Broniszewski, który zmaga się z chorobą oraz Mariusz Gabrych z powodu urazu stawu kolanowego. Niemal pewne jest, że w rundzie wiosennej w składzie Świtu nie wystąpi Przemysław Przysowa, który aktualnie jest testowany w Sokole Ostróda.

Nowodworzanie następny sparing rozegrają z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. To spotkanie zaplanowano na 3 lutego o godzinie 14.00 w Starych Babicach.

Ruch Wysokie Mazowieckie – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:7 (1:4)

Bramki: Smardzewski, Wiśniewski, Drwęcki, Basiuk, Wolski, Steć, Ślęzak

Świt: (I połowa) Prus – Śledziewski, Drwęcki, Kamiński, Steć (30′ Pietroń), Wiśniewski, Kozłowski, Basiuk, Morawski, Smardzewski, Dara

(II połowa): Antoniuk (80′ Nowiński) – Perzyna, Dankowski, Cuch, Pietroń, Sawicki, Ślęzak, Pomorski, Kozłowski (60′ Steć), Wolski, Pałczyński