Świt: Festiwal nieskuteczności w Nowym Dworze

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wciąż niepokonany w rozgrywkach III ligi. W niedzielne popołudnie nowodworzanie zremisowali 0:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Mecz obfitował w sytuacje bramkowe, lecz brakowało wykończenia obu drużynom.

Pierwsze minuty spotkania były dość niemrawe w wykonaniu obu drużyn. Świt częściej operował piłką i próbował zagrozić bramce Ruchu. Pierwszy strzał kibice zgromadzeni na stadionie w Nowym Dworze obejrzeli dopiero w 11. minucie spotkania. W dobrej sytuacji przed polem karnym znalazł się Kamil Tlaga, ale piłka po jego strzale powędrowała ponad bramką strzeżoną przez Eryka Niemirę. W 16. minucie spotkania powinno być już 1:0 dla gospodarzy. Idealnym podaniem został obsłużony Mateusz Kwiatkowski, ale w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę. Goście doszli do głosu w 20 minucie spotkania. Niesygnalizowanym strzałem z 20 metrów popisał się Patryk Pasko, ale piłka po odbiciu od poprzeczki wyszła za boisko. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale z przewagą Świtu, który częściej zagrażał bramce gości.

Drugą połowę Świt rozpoczął bardzo ambitnie, bowiem już na samym początku w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Hubert Michalik. Jednak jego strzał dobrze obronił Niemira. Nowodworzanie zdecydowanie przeważali w pierwszych fragmentach drugiej połowy, ale nie potrafili tego udokumentować trafieniem do siatki Ruchu. W 60. minucie meczu Ruch miał doskonałą sytuacje do objęcia prowadzenia, ale strzał jednego z zawodników przyjezdnych jakimś cudem minimalnie minął bramkę Błażeja Niezgody. Chwilę później w polu karnym Ruchu doszło do sporej kontrowersji. Z perspektywy trybun wydawało się, że faulowany był Sebastian Cuch. Sędzia był jednak innego zdania i wskazał na rzut rożny dla gospodarzy. Obie drużyny w niedzielne popołudnie raziły nieskutecznością. Mecz powinien zakończyć się iście hokejowym wynikiem, ale do 80 minuty mieliśmy bezbramkowy remis. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Kolejny mecz podopieczni Marka Brzozowskiego rozegrają na wyjeździe z liderem III ligi – Sokołem Aleksandrów Łódzki. Spotkanie zaplanowano na 24 sierpnia o godzinie 17:00.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0 (0:0)

Świt: Niezgoda – Kamiński, Cuch (85′ Waśniowski), Pomorski, Drwęcki, Michalik, Ciach, Kwiatkowski, Tlaga (80′ Wiśniewski), Basiuk, Maciejewski

Ruch: Niemira – Pasko, Wirzebowski, Radaszkiewicz, Samluk (75′ Rafał Kujawa), Grochowski, Babul, Stankiewicz, Matus, Gromek, Skibko

Żółta kartka: Ciach (Świt) – Pasko (Ruch)