Świt: Fatalny wynik, mimo obiecującej pierwszej połowy

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał wyjazdowy mecz kontrolny, pomimo prowadzenia do przerwy 2:1, aż 3:6. Bramki dla nowodworzan zdobywali Krystian Pałczyński, Kamil Wiśniewski i Marcin Kozłowski.

Okres przygotowawczy do rundy wiosennej III ligi dla kibiców Świtu pod kątem wyników jest bardzo chimeryczny. Po udanych spotkaniach z ŁKS-em Łódź i Koroną Ostrołęka, podopieczni Rafała Kleniewskiego ulegli trzeci raz z rzędu. Tym razem silniejszy od nowodworskiego klubu okazał się drugoligowy Znicz Pruszków.

Spotkanie zaczęło się bardzo obiecująco dla Świtu. Na prowadzenie zespół wyprowadził Krystian Pałczyński, a drugie trafienie dołożył Kamil Wiśniewski, do przerwy Znicz zdołał odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. Druga połowa wyglądała jednak zupełnie inaczej niż pierwsza. Świt zagrał katastrofalnie w defensywie i pozwolił gospodarzom wbić sobie aż pięć bramek. Jedynym pozytywnym akcentem było trafienie Marcina Kozłowskiego.

To trzecia z rzędu porażka w meczach kontrolnych. Kibicom pozostaje wierzyć iż wyniki w meczach kontrolnych pełnią rolę marginalną. Kolejne mecze z Motorem Lublin i Mszczonowianką Mszczonów powinny pokazać na jakim etapie obecnie znajduje się Świt i o co piłkarze Kleniewskiego grać będą na wiosnę w III lidze.

W następnym, przedostatnim, sparingu Świt zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin. Spotkanie zaplanowano na sobotę, 3. marca.

Znicz Pruszków – Świt 6:3 (1:2)

Bramki: Krystian Pałczyński, Kamil Wiśniewski, Marcin Kozłowski.

Świt: Mateusz Prus (70′ Konstanty Antoniuk), Mateusz Pietroń, Karol Drwęcki, Radosław Kamiński (80′ Maciej Sawicki), Kamil Wiśniewski (46′ Sebastian Cuch), Paweł Broniszewski (80′ Michał Morawski), Kamil Wolski (80′ Kacper Nadulski), Krystian Pomorski, Marcin Kozłowski, Piotr Basiuk, Krystian Pałczyński.