Świt: Czy Unia rozwieje wczesne myśli o awansie?

Świt Nowy Dwór Maz.

W pierwszych pięciu kolejkach sezonu 2009/10 prowadzony przez Piotra Mosóra Świt Nowy Dwór Mazowiecki zajmował 2. miejsce w tabeli z dorobkiem 13 oczek. Biało-Zieloni zakończyli tamten sezon na 6. lokacie z trzema punktami straty do pozycji gwarantującej awans. Teraz, po 10 latach Świt wreszcie notuje podobnie udany start, czy skończy tak samo jak wtedy? 

Trzy zwycięstwa, dwa remisy i żadnej porażki w pierwszych pięciu kolejkach, to coś czego kibice przy Sportowej nie widzieli od dawna. Dotychczas Świt zawodził, grał słabo, nie zdobywał punktów i bywał po prostu ligowym średniakiem nie zaangażowanym w walkę o promocję do wyższej ligi. Pieniądze spływające do klubu były marnotrawione poprzez zatrudnianie zawodników o różnych umiejętnościach i nieangażujących się w sprawy klubu.

Cały nowodworski marazm trwał do sezonu 2019/20 w którym w Świcie chyba wreszcie się coś ruszyło i to nawet w dobrym kierunku. Nowy szkoleniowiec Biało-Zielonych wydaje się mieć wizję. Brzozowski powtarza o ciężkiej pracy i świadomości, że drużyna ma odpowiednie umiejętności i mentalność, by zwyciężać. Słowa te sprawdziły się w ostatnim, niezwykle ciężkim spotkaniu z Sokołem Aleksandrów Łódzki, wygranym w dramatycznej końcówce.

Cenne zwycięstwo nad jednym z największych rywali w kontekście walki o awans musi dać dużego kopa mentalnego całemu zespołowi. Teraz jednak rodzi się pytanie, czy gracze Świtu nadal będą twardo stąpać bo ziemi i podchodzić z chłodną głową do kolejnych spotkań. Nadchodzące spotkanie z Unią Skierniewice będzie kolejnym z listy trudnych meczów do rozegrania w nadchodzącym miesiącu.

Gospodarze piątkowego spotkania w poprzedniej kolejce wygrali na wyjeździe z liderującymi rezerwami Legii Warszawa 2:1 i wydają się być trudną przeszkodą dla Biało-Zielonych. Dotychczas Unia zajmuje 8. pozycję w tabeli z dorobkiem 7 punktów. Na własnym obiekcie klub ze Skierniewic raz wygrał z Ruchem Wysokie Mazowieckie (3:2) i raz uległ Sokołowi Al. Łódzki (2:3).

W przypadku zwycięstwa, Świt ma ponownie szansę, by wskoczyć na pozycję lidera III ligi, o ile potknie Sokół Ostróda i Legia II Warszawa. Spotkanie zaplanowano wyjątkowo na piątek, 30 sierpnia o godzinie 17:00 ze względów problemów z dostępnością boiska w Skierniewicach.

Dla wszystkich Państwa, którzy nie będą mogli pojechać na wyjazdowy mecz, przygotowaliśmy bezpłatną transmisję na żywo na naszym kanale YouTube. Relacja ta będzie odtwarzana także w naszym zaprzyjaźnionym lokalu Piwnica Winnica. Start transmisji zaplanowany jest na 16:50.

TRANSMISJA DOSTĘPNA TUTAJ