Świt: Czy Prezes wie, co się dzieje w klubie? [AKTUALIZACJA]

Świt Nowy Dwór Maz.

Nowy prezes Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, Pan Jacek Ciepluch, w ubiegłym tygodniu wypowiadał się w audycji radiowej dla WeszłoFM na temat funkcjonowania klubu ze Sportowej. Ciepluch odnosił się do tematu planów na przyszłość Biało-Zielonych, ale także o obecnie panujących realiach w klubie. Zastanawiające było to, iż prezes nie zdawał sobie sprawy, że wejście na stadion w tym sezonie jest płatne. 

Świt w obecnym sezonie bardzo dobrze rozpoczął rundę jesienną i po 8 kolejkach zajmuje 2. pozycję w tabeli, ze stratą dwóch „oczek” do liderującego Sokoła Ostróda. To właśnie z tym przeciwnikiem, nowodworzanie będą się mierzyć w piątek, 20 września na stadionie przy Sportowej 66. Przepytywany przez współprowadzącego programu „Zakurzone Legendy Ekstraklasy”, Adama Drygalskiego, prezes Świtu stwierdził, iż opłata za bilety zostanie zniesiona:

Adam Drygalski: – Panie Prezesie, jeszcze tylko jedno pytanie: Ile kosztuje bilet na mecz?
Jacek Ciepluch: – Zarząd w tym sezonie zdjął ceny biletów. Nie będziemy pobierali żadnych opłat za bilety. Chcemy zachęcić wszystkich, żeby przychodzili, oglądali i jednak wspierali naszych zawodników. Cena biletów jest naprawdę żenująco niska, jeśli chodzi o klub. Czasami zbyt dużą barierą, jeśli chodzi o kibica. Kibice muszą przychodzić i wspierać naszych zawodników. 

Wypowiedź ta była o tyle zaskakująca, iż na plakatach zachęcających do przyjścia na to spotkanie, a także na stronie głównej MKS-u podana jest cena biletu.

 

Rodzi się więc pytanie, czy Pan Prezes wie, co się dzieje w klubie? Jeśli tak, to czemu wprowadził w błąd słuchaczy wieczornej audycji radia WeszłoFM? Zdanie Jacka Cieplucha sugeruje jednak, iż nie jest to jednostkowa sytuacja na mecz z Sokołem Ostróda – prezes wyraźnie zaznaczył, iż zarząd podjął decyzję o „zdjęciu ceny biletów w tym sezonie”. Wobec tego tym bardziej jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją.

Postaramy się zorientować dla Państwa, czy władze klubu zamierzają zgodnie ze słowami znieść cenę biletów – czy może Prezes zwyczajnie popełnił błąd i zapędził się w swoich słowach podczas audycji na żywo. Jesteśmy bardzo ciekawi tej sytuacji, ponieważ brak opłat za bilet może znacząco przyczynić się do ilości osób, które dopingują Biało-Zielonych z perspektywy trybun — dokładnie tak, jak powiedział to Jacek Ciepluch.

Audycja do odsłuchania pod TYM linkiem, około 42 minuta nagrania.

[AKUTALIZACJA] Po napisaniu tego artykułu, wysłaliśmy zapytanie do Pana Prezesa Jacka Cieplucha, które dotyczyło dokładnie tej informacji. Prezes udzielił nam odpowiedzi i przyznał, iż wie doskonale co dzieje się w klubie, a ceny biletów będą zdjęte być może w nadchodzącym spotkaniu. Pełna odpowiedź Prezesa:

Szanowny Panie Redaktorze,
odpowiadając na Pana zasadnicze pytanie informuję uprzejme, że Zarząd Klubu, działąjąc w nowym składzie, na posiedzeniu w dniu 10 września, na mój wniosek, podjął uchwałę o darmowym wejściu na mecze drużyny odbywające się na stadionie w Nowym Dworze Mazowieckim. Obecnie trwają czynności, które wprowadzą w życie w/w uchwalę. Wymaga to pewnych uzgodnień z gospodarzem stadionu tj. NOSiR-em oraz przygotowaniem dobrowolnego zbioru darowizn na rzecz klubu (tzw. zbiór do puszki). Wejścia na mecze począwszy od najbliższego meczu w dniu 20 września 2019 r. są wolne od opłat biletowych i o tym fakcie informowałem słuchaczy.
Zwracam jednak uwagę, że Pańska refleksja dotycząca wyjaśnienia sprawy wolnego wstępu na mecze jest co najmniej spóźniona. Zgodnie z treścią art. 12 prawa prasowego takie pytanie należało zadać przed opublikowaniem artykułu prasowego. Wyrażam jednak przekonanie, że dokona Pan stosownego sprostowania z własnej inicjatywy bez uciekania się do prawa prasowego.
Jednocześnie zapewniam Pana, że doskonale znam sytuację Klubu i jestem kreatorem tego co obecnie jest i w najbliższej przyszłości będzie realizowane.

 

źródło: WeszłoFM/własne