Skuteczność, skuteczność, skuteczność… Świt 1:3 Mazur

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał 1:3 z Mazurem Ełk w meczu 23. kolejki III ligi. Jedyną bramkę dla nowodworzan strzelił Marcin Kozłowski w 66. minucie spotkania.

Pierwsza połowa nie porywała kibiców zgromadzonych w Nowym Dworze. Świt prowadził grę i chciał udokumentować to zdobyciem bramki. Jednak swoich szans nie wykorzystali m.in Rafał Maciejewski oraz Hubert Michalik. To co nie udało się gospodarzom bardzo dobrze wykonali goście. W 28. minucie meczu na listę strzelców wpisał się Maciej Radaszkiewicz. Do końca pierwszej połowy Świt dążył do wyrównania, lecz nie udało im się znaleźć drogi do bramki Adama Radzikowskiego.

Drugą połowę Świt również rozpoczął od ataków na bramkę gości. W 48. minucie jedną z kontr wykorzystali goście, a na listę strzelców wpisał się Bartosz Głużewski, który strzałem między nogami pokonał Mateusza Prusa. Taki stan rzeczy nie trwał zbyt długo. Chwilę później goście strzelili kolejną bramkę. Festiwal błędów w obronie, wykorzystał Kacper Jagłowski, który strzałem z 20 metra podwyższył dla Mazura. W 66. minucie gry nowodworzanie zdobyli bramkę. Akcję Radosława Śledziewskiego na prawej stronie boiska wykorzystał Marcin Kozłowski. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i po raz kolejny Świt traci cenne punkty, które mogą pomóc przy utrzymaniu się na poziomie III ligi.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Mazur Ełk 1:3 (0:1)

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski, Drwęcki, Michalik (46′ Śledziewski), Rudnicki, Kozłowski, Tlaga, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski

Mazur: Radzikowski, Gołaszewski, Molski, Kalicki, Gużewski, Radaszkiewicz, Łapiński, Famulak, Zieniewicz, Berezovskyi

Bramki: 66′ Kozłowski – 28′ Radaszkiewicz 48′ Głużewski, 53′ Jagłowski