Poznaliśmy rywali Świtu w Pucharze Polski!

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przez ostatnie 2 lata okazywał się najlepszą drużyną na Mazowszu, grającą poniżej szczebla centralnego. Biało-Zieloni przed dwoma laty pokonali w finale Energię Kozienice, a przed rokiem byli lepsi od Sparty Jazgarzew. Swoją drogę do zdobycia trzeciego trofeum z rzędu rozpoczną 11 kwietnia.

Na początek rozgrywek w ramach I rundy Świt stanie naprzeciwko zespołu rezerw Znicza Pruszków. Skład zespołu z Pruszkowa stanowią głównie zawodnicy młodzi, występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów, uzupełniani członkami kadry pierwszego zespołu. Znicz II Pruszków od dawna występuje na boiskach IV ligi grupy południowej. W tym sezonie nie radzi sobie jednak najlepiej, zajmując 13. miejsce z 13 punktami i najprawdopodobniej pożegna się z tym poziomem rozgrywkowym.

W przypadku zwycięstwa kolejnym rywalem Świtu będzie lepszy z pary Centrum Radom – Mazur Karczew. Zespół z Radomia występuje w rozgrywkach Ligi Okręgowej, zaś Mazur od momentu spadku z III ligi nieprzerwanie znajduje się w środku tabeli IV ligi grupy południowej. Rundę jesienną zakończył na 9. miejscu z dorobkiem 23 punktów. W przypadku zwycięstwa nad Zniczem, Świt będzie gościem w tym spotkaniu.

Dla zespołu Rafała Kleniewskiego zapowiada się pracowita wiosna. Mecz ze Zniczem II Pruszków obędzie się pomiędzy trudnymi starciami z Olimpią Zambrów (wyjazd) i Huraganem Morąg (dom). Przypomnijmy, że nowodworzanie jesienią oba te mecze przegrali. Ewentualne kolejne spotkanie również nie przypadnie w najłatwiejszym momencie, bowiem na okres pomiędzy meczami z Ursusem Warszawa (wyjazd) i Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie (dom). Wydaje się jednak, że Puchar Polski jest już jedynym o co Świt walczy w tym sezonie. Jak zostanie potraktowany przez sztab szkoleniowy dowiemy się jednak dopiero w kwietniu.

Co ciekawe finał rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Mazowieckim zaplanowano na środę 23 maja, kiedy to Świt ma rozegrać spotkanie w III lidze przeciwko ŁKS-owi Łomża.

Wszystkie pary I rundy MPP. Mecze rozgrywane obligatoryjnie 11 kwietnia o godz. 16:00.

Centrum Radom – Mazur Karczew

Broń Radom – Mazur Gostynin

MKS Przasnysz – Victoria Sulejówek

Znicz II Pruszków – Świt Nowy Dwór Maz.

Legia II Warszawa – Ursus Warszawa

Mławianka Mława – Naprzód Skórzec

Pogoń II Siedlce – Polonia Warszawa

Pary 1/4 finały. Mecze rozgrywane 25 kwietnia.

MKS Przasnysz/Victoria Sulejówek  – Wisła II Płock

Centrum Radom/Mazur Karczew – Znicz II Pruszków/Świt Nowy Dwór Maz.

Broń Radom/Mazur Gostynin – Mławianka Mława/Naprzód Skórzec

Pogoń II Siedlce/Polonia Warszawa – Legia II Warszawa/Ursus Warszawa