Pierwsze punkty tej wiosny. Świt – ŁKS 1:0

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki wygrał 1:0 z ŁKS-em 1926 Łomża. Jedyną bramkę dla nowodworzan zdobył strzałem z rzutu karnego Marcin Kozłowski.

Na pierwszy strzał piłkarze kazali nam czekać aż do 10. minuty meczu. Wtedy na uderzenie z 16 metra zdecydował się jeden z zawodników gości, ale jego próbę obronił Mateusz Prus. Pierwsze 20 minuty gry należało do przyjezdnych. To oni częściej operowali piłką i próbowali zagrozić bramce Świtu. Dopiero po 20 minucie Świt zaczął tworzyć co raz to groźniejsze akcje. W 25. minucie dobrą okazję na zdobycie bramki miał Karol Drwęcki, lecz jego strzał obronił Paweł Lipiec. Chwilę później znakomitą sytuacje miał Piotr Basiuk. Niestety jego strzał powędrował wysoko ponad bramką ŁKS-u. Do przerwy wynik się nie zmienił.

Drugą połowę również lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 62. minucie sędzia Mateusz Anielak wskazał na rzut karny po faulu na Rafale Maciejewskim. Do piłki podszedł Marcin Kozłowski i strzałem w prawy róg pokonał bramkarza ŁKS-u. W 72. Minucie nowodworzanie powinni podwyższyć prowadzenie, ale rzutu wolnego pośredniego nie wykorzystał Kozłowski. Do końca meczu ŁKS dążył do remisu, ale do końca meczu wynik nie uległ zmianie i pierwsze zwycięstwo na wiosnę stało się faktem.

Styl w jakim Świt pokonał ŁKS nie powalał na kolana. Nowodworzanie przez większość spotkania męczyli się z ostatnim zespołem z tabeli. Jednak dzięki wygranej podopieczni Marka Brzozowskiego uciekli z pod topora i odskoczyli od strefy spadkowej. Kolejny mecz nowodworzanie rozegrają mecz na własnym boisku bowiem, za tydzień do Nowego Dworu przyjedzie Legionovia Legionowo.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (0:0)

Bramka: 62′ Kozłowski (k)

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski, Drwęcki, Michalik (67′ Rudnicki), Kozłowski (77’ Napora), Tlaga, Śledziewski, Wiśniewski, Basiuk, Maciejewski  (87’ Szulkowski)

ŁKS: Lipiec – Kamienowski (46′ Łazarczyk), Modzelewski, Sadowski, Jakimiuk, Kacprzyk (67′ Tarnowski), Cychol, Brzozowski, Ziemak, Wasiulewski, Melao