Niespodzianka w Nowym Dworze. Beniaminek wygrywa ze Świtem

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał na własnym stadionie zaległy mecz 11. kolejki III ligi z Unią Skierniewice 0:1. Jedyną bramkę na początku drugiej połowy zdobył Damian Warchoł. Była to druga porażka Świtu z rzędu na własnym boisku.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy zdecydowanie ruszyli po bramkę dającą im prowadzenie. Zarówno jedni, jak i drudzy chcieli grać w piłkę i kreować sytuacje strzeleckie. Jako pierwszy taką okazję stworzyli sobie zawodnicy Unii. W 9. minucie Mateusza Prusa strzałem z dystansu próbował sprawdzić jeden z zawodników gości. Chwile później Patryk Pomianowski stanął przed szansą na zdobycie bramki, lecz po raz kolejny dobrze zaprezentował się Prus.

Nowodworzanie odpowiedzieli dopiero w 23. minucie spotkania. Samotny rajd na lewej stronie wykonał Maciej Ostrowski, lecz strzał obrońcy Świtu obronił Artur Melon. Pod koniec pierwszej połowy do dużego zamieszania doszło w polu karnym przyjezdnych. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Pawła Broniszewskiego, Melon sparował piłkę na poprzeczkę. Chwilę później piłka została wepchnięta do bramki Unii, lecz sędzia Jakub Rutkowski dopatrzył się faulu jednego z gospodarzy. Bezbramkowy remis utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę Unia rozpoczęła od szybko strzelonej bramki. Na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł, który strzałem z dystansu pokonał Prusa. Po stracie bramki gospodarze ruszyli do odrabiania strat. W miejsce Broniszewskiego i Wiśniewskiego na boisku pojawili się Maciejewski oraz Pomorski. Świt próbował, a Unia broniła się bardzo dobrze. Defensywa beniaminka na bardzo mało pozwalała Świtowi w ataku. Gospodarze poza pojedynczymi akcjami i strzałem Michał Stecia z rzutu rożnego nie zagrozili bramce Melona.

Porażka z Unią to już 6. mecz, w którym Świt schodzi z boiska jako pokonany. Nad szkoleniowcem Świtu zbierają się czarne chmury, a przed  podopiecznymi Rafała Kleniewskiego zbliża się teraz ciężki wyjazd. W sobotę nowodworzanie udadzą się do Aleksandrowa Łódzkiego na mecz z tamtejszym Sokołem. Bez wątpienia będzie to bardzo ciężkie spotkanie.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Unia Skierniewice 0:1 (0:0)

Bramki: 48′ Warchoł

Świt: Prus – Kamiński, Cuch, Ostrowski, Steć, Broniszewski (61′ Pomorski), Pałczyński, Śledziewski, Rudnicki, Wiśniewski (61′ Maciejewski), Basiuk (75′ Witkowski)

Unia: Melon – Czarnecki, Wojciechowski, Kowalczyk, Warchoł, Szyc, Pomaniowski (75′ Dąbrowski), Łojszczyk, Bojańczyk, Rakowski, Kolus

Żółte kartki: Maciejewski, Rudnicki (Świt)