Gość specjalny na piątkowym meczu Świt – Pelikan Łowicz

Świt Nowy Dwór Maz.

W najbliższy piątek, 6 października Świt Nowy Dwór Mazowiecki w ramach 11. kolejki III ligi zmierzy przed własną publicznością z Pelikanem Łowicz. Na meczu pojawi się gość specjalny, który skorzystał z zaproszenia nowodworskiego klubu.

Gościem honorowym, który zasiądzie na trybunie VIP, będzie weteran Walk o Niepodległość Polski, Powstaniec Warszawski, Harcerz Szarych Szeregów, odznaczony m.in. Orderem Niepodległości oraz Krzyżem Armii Krajowej – porucznik Tadeusz Moszczyński ps. „Tadzik”.

Tadeusz Moszczyński  jako harcerz Szarych Szeregów brał udział w walkach na Starym Mieście. – Obserwowaliśmy most Kierbedzia, z którego zaczęli strzelać, to był pierwszy dzień – mówił powstaniec w wywiadzie dala IAR. Tadeusz Moszczyński w czasie powstania pomagał przy szpitalu, potem został przydzielony do tłumaczeń języka niemieckiego.

Przed meczem gość honorowy zostanie oficjalnie przywitany przez władze miasta i klubu, a spotkanie obejrzy z trybuny VIP. Jest to miła niespodzianka dla kibiców Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, którzy od kilku lat czynnie włączają się w obchody rocznic wybuchu Powstania Warszawskiego.

fot. KwPWiŻPN