Derby dla Legionovii

Legionovia Legionowo po raz drugi w tym sezonie wygrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. Bramki dla gości zdobyli Kamil Wolski i Piotr Krawczyk.

Pierwsza połowa była wyrównania. Żadnej z drużyn nie udało się wyjść na prowadzenie, choć więcej z gry mieli gospodarze. Bardzo aktywny na lewym skrzydle był Wiśniewski, któremu w kilku sytuacjach zabrakło szczęścia aby zdobyć bramkę dla Świtu. Niemniej jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy z Legionowa, którzy wyszli na prowadzenie w 50. minucie spotkania. Idealną piłkę wykorzystał były zawodnik Świtu – Piotr Krawczyk, który imponuje formą w rundzie wiosennej. Po tych wydarzeniach, Świt ruszył do odrabiania strat, ale lepiej na boisku prezentowali się przyjezdni, którzy kontrolowali całe spotkanie, a w 84. minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 za sprawą Kamila Wolskiego, również byłego zawodnika Świtu.

Drugie derby w tym sezonie padły łupem Legionovii Legionowo, która dzięki temu zwycięstwu włączyła się w walkę o awans do II ligi.

MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Legionovia Legionowo 0:2 (0:0)

Bramki: Piotr Krawczyk 49′, Kamil Wolski 84′

Świt: Prus – Kamiński, Ostrowski, Drwęcki, Rudnicki (83′ Szulkowski), Kozłowski (68′ Waśniowski), Tlaga, Śledziewski, Wiśniewski (86′ Napora), Basiuk (73′ Truskolaski), Maciejewski

Legionovia: Stefaniak – Zembrowski, Górski, Weremko, Zaklika (87′ Karabin), Więdłocha, Podliński (73′ Wolski), Burkhardt (62′ Koziara), Janković (82′ Choroś), Krawczyk, Będziszak

Żółte kartki: Tlaga, Śledziewski – Janković