„Dawca Uśmiechu”, czyli Mateusz Prus jakiego nie znacie

Świt Nowy Dwór Maz.

Mateusz Prus, zanim rozegrał na boiskach holenderskiej ekstraklasy kilkadziesiąt meczów, zmagał się z niemałymi przeciwnościami losu. Długo leczył kontuzję kości kulszowych, ale po ciężkiej rehabilitacji wrócił na boisko i spełniał marzenia. Teraz sam pomaga innym.

Dawcy Uśmiechu – Smile Donors, to organizacja złożona z młodych ludzi, którzy chcą nieść pomoc innym. Jej głównym inicjatorem jest właśnie bramkarz Świtu – Mateusz Prus. Dawcy Uśmiechu od lat działają w rodzinnych stronach Mateusza. Skupiają się na pomocy osobom starszym, organizując między innymi wigilie w szpitalach dla osób ciężko chorych. Pomagają także domom dziecka i osobom potrzebującym. Nie tylko w święta. Cyklicznie organizują również imprezy, głównie sportowe, z których zysk może pomóc potrzebującym.

Jedną z tych imprez jest już niemal tradycyjny w Zamościu – Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski. Tym razem odbędzie się on pod hasłem – „Patryk OBUDŹ SIĘ”. Chłopiec w wieku 9 lat został potrącony przez samochód. Patryk przeżył, jednak zapadł w śpiączkę. Po licznych wizytach w szpitalach, chłopiec musiał wrócić do domu. Teraz poddawany jest żmudnej rehabilitacji, w walce o powrót do pełnej sprawności.

Mateusz Prus i Dawcy Uśmiechu pomagać chłopcu będą 26 grudnia. Wtedy też w hali OSiR Zamość odbędzie się wspominany wcześniej turniej piłkarski. Po za wspaniałymi sportowymi emocjami, nie zabraknie też aukcji charytatywnych. Jak można się domyślić, gadżety w dużej mierze związane są ze światem piłki nożnej.

Koszulka Reprezentacji Polski przekazana przez Wojciecha Szczęsnego.

 

AUTENTYCZNA KOSZULKA WOJTKA SZCZĘSNEGO Z HISTORYCZNEGO MECZU dającego awans z Czarnogórą, to kolejny gadżet licytowany…

Opublikowany przez Mateusz Prus na 16 grudnia 2017

 

Rękawice z autografem polskiej gwiazdy UFC – Joanny Jędrzejczyk.

 

Trafił do nas kolejny przedmiot. Rękawice od Mistrzyni Świata Joanna Jedrzejczyk😍😊, a pomogli nam w tym przyjaciele z…

Opublikowany przez Kamil Tomczyszyn na 9 grudnia 2017

 

Koszulki z podpisami przekazały, także ekstraklasowe zespoły Wisły Płock i Cracovii.

 

Największym trofeum dla kolekcjonerów mogą być jednak rękawice bramkarskie hiszpańskiej legendy, aktualnego bramkarza FC Porto – Ikera Casillasa czy koszulka tego zespołu od Mistrza Europy – Danilo Pereiry z podpisami wszystkich zawodników.

Ponadto przygotowano nagrody dla publiczności o łącznej wartości 5 tysięcy złotych.

Co ciekawe aukcje będą prowadzone również na żywo, w sieci. Więc szanse na zdobycie gadżetów mają nie tylko kibice z Zamościa, ale również Państwo. Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na facebookowej stronie „Dawcy Uśmiechu – Smile Donors”.