Świt: Świcie do roboty! [ZAPOWIEDŹ]

Świt Nowy Dwór Maz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki w sobotnie popołudnie rozegra mecz w Morągu z tamtejszym Huraganem. Drużyna z Nowego Dworu po dwóch kolejnych porażkach z rzędu liczy na trzy punkty, aby jak najdalej uciec od strefy spadkowej. W poprzednim sezonie z biało-zieloni wywieźli stamtąd remis. 

W ostatniej serii spotkań Świt na własnym boisku przegrał z Olimpią Zambrów 0:1. Jedyną bramkę w doliczonym czasie gry strzelił, z rzutu wolnego Mateusz Butkiewicz. Gospodarze po tym meczu byli przybici, ponieważ w drugiej części spotkania byli stroną przeważającą, której po raz kolejny brakowało skuteczności pod bramką gości. W szeregi nowodworzan wkrada się powoli pewna nerwowość, wszak przed sezonem zespół wymieniany był w gronie drużyn, które miały wieść prym w lidze obok – Legii II, Widzewa oraz dwóch Sokołów – Ostróda i Aleksandrów Łódzki. Tymczasem Świt zajmuje dopiero 14. miejsce w lidze z dorobkiem 4 oczek. W poprzednim sezonie w Morągu Świt zremisował 1:1. W tamtym meczu bardzo ładne trafienie zaliczył Daniel Chiliński, który pokonał Mateusza Prusa strzałem z przewrotki. Do wyrównania doprowadził główką Radosław Kamiński, który dochodzi już do pełni zdrowia po kontuzji. W meczu na wiosnę biało-zieloni byli lepsi wygrywając 2:1. 

W Huraganie panuje odmienne nastrój. Mało kto się spodziewał wygranej przy Konwiktorskiej 2:1, czy pokonania na własnym boisku Sokoła Ostróda także 2:1. Gospodarze do meczu ze Świtem przystępują z 10. miejsca z dorobkiem 7 punktów. Najskuteczniejszym zawodnikiem Kaczkana jest João Criciúma. Brazylijczyk ma na swoim koncie trzy trafienia. Minimalnie gorszy jest od niego Mariusz Gabrych, zawodnik Świtu ma jedną bramkę mniej na swoim koncie.

Trener Rafał Kleniewski przed tym meczem nie będzie mógł skorzystać w dalszym ciągu z Mateusza Prusa, który odniósł kontuzję w meczu z Widzewem. Wyłączony z gry jest również Konrad Perzyna oraz Krystian Pomorski. Tego ostatniego ma szansę zastąpić nowy nabytek nowodworzan – Paweł Broniszewski (O tym pisaliśmy tutaj), który został zgłoszony do rozgrywek III ligi i będzie miał szansę reprezentować barwy Świtu już w meczu z Huraganem.

Bez wątpienia będzie to bardzo trudny i ciężki mecz. Świt musi go wygrać, aby nie znaleźć się w strefie spadkowej. Rywal jest niewygodny, który mądrze się ustawia w obronie i czeka na swoje sytuacje, o czym przekonali się zawodnicy m.in Polonii Warszawa. Nie mniej jednak jak Świt chce wrócić na odpowiednie tory, to takie mecze powinni wygrywać.