Były trener ogrywa Świt podczas przygotowań

Świt Nowy Dwór Maz.

W sobotnie popołudnie piłkarze Świtu w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrali 3. spotkanie kontrolne. Tym razem przyszło im się zmierzyć z niedawnymi ligowymi rywalami Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Po dwóch zwycięstwach w poprzednich przyszedł czas na porażkę w starciu z IV-ligowcem, prowadzonym przez byłego trenera nowodworzan – Mateusza Miłoszewskiego.

Mecz lepiej rozpoczął się dla drużyny z Grodziska. Już w 2. minucie spotkania Pogoń wyszła na prowadzenie. Zawodnik Pogoni wykorzystał moment zawahania nowodworskich stoperów, przedarł się przez linię obrony i pewnym uderzeniem pokonał Mateusza Prusa. W przerwie sami zawodnicy tłumaczyli tę sytuację tym, że zawodnik Pogoni był faulowany i sądzili, że sędzia wstrzyma grę. Gwizdek arbitra jednak milczał, co ostatecznie zakończyło się utratą bramki.

3. minuty później nowodworzanie wyrównali za sprawą Konrada Perzyny. Autor bramki popędził z piłką prawą stroną boiska. Zagrał do kolegi z drużyny, który odegrał mu w tempo na 11. metr, a Perzyna wykończył całą akcję fantastycznym uderzeniem. W 19. minucie Pogoń ponownie objęła prowadzenie. Obrona nowodworzan zaspała przy rzucie rożnym umożliwiając jednemu z zawodników rywali uderzyć głową do bramki i było już 2:1. 10 minut później teoretycznie słabsi rywale prowadzili dwiema bramkami. Tym razem przedarli się lewą stroną boiska i dośrodkowali w pole karne, gdzie stał niepilnowany zawodnik, który uderzeniem głową zmusił Prusa do ponownej kapitulacji.

W drugiej połowie zobaczyliśmy po jednej jak i po drugiej stronie zupełnie inne jedenastki. Świt miał przewagę jakościową na boisku. Biało-Zieloni skutecznie zatrzymali rywali nie dopuszczając ich w pobliże własnego pola karnego. Sami stworzyli sobie dwie dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Najpierw Marcin Kozłowski, wykonując rzut wolny, zmylił obrońców i zamiast zdecydować się na strzał, zagrał do niepilnowanego Krystiana Pomorskiego. Ten  dośrodkował w pole karne, ale Krystian Pałczyński minimalnie minął się z piłką. W drugiej sytuacji swojej szansy w uderzeniu z dystansu poszukał Piotr Basiuk, lecz jedyne, co osiągnął to postraszył bramkarza rywali, gdy piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

 Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki  3:1 (3:1)

Bramka dla Świtu: 5′ Perzyna

Skład Świtu:

1. połowa – Mateusz Prus – Konrad Perzyna,  Radosław Kamiński, Kamil Dankowski, Mateusz Pietroń – Kamil Wiśniewski, Michał Morawski, Michał Steć, Mateusz Dara, Kamil Wolski – Marcel Smardzewski

2. połowa – Mateusz Prus (70′ Konstanty Antoniuk) – Sebastian Cuch,  Karol Drwęcki, Bartosz Trojnacki, Radosław Śledziewski – Maciej Sawicki, Krystian Pomorski, Marcin Kozłowski, Piotr Basiuk, Konstanty Ślęzak – Krystian Pałczyński