Świt w ćwierćfinale Pucharu Polski MZPN. Gol debiutującego wychowanka!

Puchar Polski

W środę piłkarze Świtu Nowy Dwór rozpoczęli zmagania w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Nowodworzanie po raz drugi występują w roli obrońcy tytułu. W I rundzie przyszło im się zmierzyć w meczu wyjazdowym z rezerwami Znicza Pruszków.

Mecz lepiej rozpoczęli Biało-Zieloni. Już w 2. minucie Świt wyszedł na prowadzenie. Marcel Smardzewski prostopadłym podaniem wzdłuż pola karnego otworzył drogę do bramki Marcinowi Kozłowskiemu, który bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy. W 11. minucie mogło być już 2:0. Mateusz Pietroń dogrywał z lewej strony boiska do Smardzewskiego, ale ten uderzył nad bramką.

Chwilę potem Znicz doprowadził do wyrównania. Gospodarze wyszli z szybką kontrą prawą stroną boiska. Jeden z zawodników gospodarzy przedarł się przez obronę, znajdując się w sytuacji sam na sam. Mateusz Prus obronił strzał, ale przy dobitce nie zdołał już skutecznie interweniować. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Tuż po wznowieniu gry ponowne prowadzenie Świtowi dał Konrad Perzyna, który przedarł się prawą stroną boiska i uderzeniem z ostrego kąta umieścił piłkę w bramce. Znicz próbował doprowadzić do wyrównania, ale dobrze interweniował w tej sytuacji Konstanty Antoniuk. W 73. minucie piłkę głową w kierunku bramki po rzucie rożnym skierował Karol Drwęcki. Jego uderzenie zatrzymało się jednak na słupku. W samej końcówce meczu wynik ustalił debiutujący Kajetan Piwowarek. Wychowanek Świtu minął obrońcę i w sytuacji 1 na 1 z bramkarzem uderzył po ziemi, nie do obrony.

Tym samym Świt awansował do ćwierćfinału. 25 kwietnia Biało-Zieloni zagrają przeciwko zespołowi Centrum Radom, który pokonał 4:0 Mazur Karczew. Następne ligowe spotkanie nowodworzanie rozegrają już w sobotę 14 kwietnia. Wówczas przed własną publicznością zmierzą się z Huraganem Morąg, który obecnie zajmuje 5. miejsce. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 18:00.

Znicz II Pruszków – Świt Nowy Dwór Maz 1:3 (1:1)

Bramki: 2’ Kozłowski, 47’ Perzyna, 90’ Piwowarek

Świt: 1. Mateusz Prus (46′ 12. Konstanty Antoniuk), 18. Mateusz Pietroń (90′ Bartosz Trojnacki), 6. Karol Drwęcki, 5. Maciej Sawicki, 11. Konrad Perzyna, 8. Paweł Broniszewski (76′ 13. Mateusz Dara), 4. Krystian Pomorski (82′ 2. Radosław Kamiński), 16. Marcel Smardzewski (60′ 17. Krystian Pałczyński), 15. Kamil Wolski, 10. Marcin Kozłowski (46′ 7. Michał Steć), 9. Mariusz Gabrych (77′ 33. Kajetan Piwowarek).