Świt rozpoczyna kolejną edycję Pucharu Polski. Uda się obronić tytuł po raz trzeci?

Puchar Polski

W środę 11 kwietnia Świt Nowy Dwór Mazowiecki rozpocznie rozgrywki okręgowego Pucharu Polski. Nowodworzanie wystąpią w roli obrońców tytułu, który zdobyli przed rokiem i dwa lata temu.

Jutro o 16.00 w ramach I rundy okręgowego Pucharu Polski podopieczni trenera Rafała Kleniewskiego zagrają na wyjeździe z rezerwami Znicza Pruszków. W wyniku losowania, w przypadku zwycięstwa  „Biało-Zieloni” zmierzą się w ćwierćfinale z wygranym meczu Centrum Radom – Mazur Karczew.

Nowodworzanie mają szansę wywalczyć tytuł okręgowego zdobywcy Pucharu Polski już po raz trzeci.  Przed rokiem wygrali w finale ze Spartą Jazgarzew 2:1, a dwa lata temu z Energią Kozienice 3:0. Za zwycięstwo w obu edycjach Świt zainkasował po 30 tysięcy złotych oraz zyskał prawo występu w centralnych rozgrywkach Pucharu. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku zawodnicy ze Sportowej doszli aż do 1/16 finału przegrywając z pierwszoligowym Podbeskidziem Bielsko-Biała, a wcześniej w 1/32 pokonali innego pierwszoligowca – Odrę Opole aż 5:0.

Mamy nadzieję, że także w tej edycji Świtu Nowy Dwór Mazowiecki zawalczy w turnieju „1000 drużyn” i sprawi miłą niespodziankę swoim kibicom.

I runda PP MZPN – 11 kwietnia 16:00

Centrum Radom – Mazur Karczew (1)

Broń Radom – Mazur Gostynin (2)

MKS Przasnysz – Victoria Sulejówek (3)

Znicz II Pruszków – MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki (4)

Legia II Warszawa – Ursus Warszawa (5)

Mławianka Mława – Naprzód Skórzec (6)

Pogoń II Siedlce – Polonia Warszawa (7)

Wisła II Płock – wolny los

 

1/4 finału PP MZPN – 25 kwietnia

zwycięzca 3 – Wisła II Płock

zwycięzca 1 – zwycięzca 4

zwycięzca 2 – zwycięzca 6

zwycięzca 7 – zwycięzca 5