Puchar Polski: Znicz zgaszony w Legionowie! [WIDEO + FOTO]

Puchar Polski

W sobotę o godzinie 17:00 legionowianie podejmowali na własnym boisku spadkowicza z Nice 1 ligi, Znicz Pruszków w rundzie wstępnej Pucharu Polski.

Legionowianie w tym spotkaniu nie byli faworytem, lecz pierwsi strzelili bramkę. Gol dla Legionovii padł w 32. minucie spotkania, a strzałem zza pola karnego popisał się Mateusz Żebrowski, który otworzył wynik tego meczu. Kiedy wszyscy obecni na stadionie, rozpamiętywali pierwszą bramkę dla Legionovii, wtedy zawodnicy Znicza postanowili zaskoczyć legionowskiego bramkarza. Po wznowieniu gry, Maciej Machalski oddał strzał zza połowy boiska, a futbolówka przelobowała Dominika Puska, a następnie wpadła do bramki. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego, schodzili do szatni z dość nietęgimi minami. Arbiter remisem zakończył pierwszą część tego spotkania.

Po zmianie stron nastało istne oberwanie chmury, lecz to nie przeszkodziło zawodnikom grać dobre zawody. Gol, który wyprowadził Legionovię na prowadzenie, padł w 47. minucie. Po błędzie obrońców Znicza, w sytuacji sam na sam z Piotrem Misztalem, znalazł się Mateusz Kwiatkowski, który bez problemów pokonał swojego rywala, strzelają bramkę na 2:1. Znicz próbował swoich szans, lecz na posterunku w każdej groźnej sytuacji był Pusek, który nie załamał się po tej dość kuriozalnej bramce. Legionowianie chcieli przypieczętować swoją przewagę w tym meczu i zakończyć go z przytupem. W 86. minucie, dogranie od swojego kolegi z drużyny otrzymał Patryk Koziara, który uderzył piłką i trafił w samo okienko bramki. Ten gol ustalił wynik spotkania na 3:1 dla Legionovii Legionowo.

Następnym przeciwnikiem klubu z Parkowej będzie Chojniczanka Chojnice, która jest zdecydowanie mocniejszym przeciwnikiem, od Znicza Pruszków. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 22 lipca o godzinie 16:00.