Puchar Polski: Niesamowita niespodzianka! Świt w 1/16 finału! [WIDEO+ZDJĘCIA]

Puchar Polski

W meczu I rundy Pucharu Polski Świt na własnym boisku podejmował Olimpię Grudziądz. Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście, jednak Świt dużo nie odstawał od pierwszoligowca. Ostatecznie mecz musiał rozstrzygnąć się w rzutach karnych.

Olimpia weszła bardzo mocno i zdecydowanie w ten mecz. Już w 1. minucie bramkarz Świtu miał piłkę w rękach po dośrodkowaniu z lewej strony boiska. Kilka minut później grudziądzanie wyszli na prowadzenie. Błąd defensywy Świtu wykorzystał Robert Janicki, który w pojedynku sam na sam z Mateuszem Prusem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W 25. minucie meczu zobaczyliśmy pierwszą groźną akcję nowodworzan. W 34. minucie Świt doprowadził do wyrównania. Rzut rożny wykonywany przez Michała Stecia i piłkę z bliskiej odległości do bramki wpakował Piotr Basiuk. 3 minuty przed przerwą zespół z Grudziądza przeprowadził kolejną kontrę. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Robert Janicki.

Drugie 45 minut znów dobrze zaczęła Olimpia. Jednak zbiegiem czasu to Świt stwarzał coraz to lepsze sytuacje. Najwięcej zagrożenia pod bramką Olimpii stwarzały dośrodkowania ze stałych fragmentów gry. Kilka razy swój zespół ratować musiał Patryk Królczyk. W 87. minucie spotkania, Marcin Kozłowski dośrodkował do Karola Drwęckiego, który wycofał piłkę do Kamila Wiśniewskiego. Ten dośrodkował prosto na głowę Mariusza Gabrycha, a ten umieścił piłkę w siatce doprowadzając do dogrywki.

W dogrywce oba zespoły bały się podjąć ryzyko. Pod bramką przeciwników częściej bywali jednak nowodworzanie. Nie udało się wykorzystać jednak żadnej sytuacji. Przed najlepszą okazją kilka minut przed końcem stanął Kamil Wolski, który głową przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką. O meczu zadecydować musiały zatem rzuty karne!

ZOBACZ SKRÓT MECZU [WIDEO]

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Olimpia Grudziądz 2:2 (1:2) p.k. 5:4

Bramki: Basiuk 34′, Gabrych 87′ – Janicki 7′ 42′

Rzuty karne: 1:0 Feruga, 1:1 Dankowski, 2:1 Michalik, 2:2 Kamil Wolski, 3:2 Maciej Wolski, 3:3 Basiuk, 4:3 Woźniak, 4:4 Gabrych, 4:4 Kaczmarek (obroniony), 5:4 Kozłowski

Świt: 1. Mateusz Prus – 11. Konrad Perzyna (55′ 8. Kamil Wiśniewski), 25. Kamil Dankowski, 6. Karol Drwęcki, 5. Przemysław Przysowa -7. Michał Steć  (84′ 17. Krystian Pałczyński), 13. Mateusz Dara (55′ 4. Krystian Pomorski), 10. Marcin Kozłowski, 33. Piotr Basiuk, 15. Kamil Wolski, 9. Mariusz Garbych

Olimpia: 23. Patryk Królczyk, 8. Kamil Kurowski, 9. Marcin Kaczmarek, 10. Robert Janicki, 17. Eusebio Bancessi, 20. Daniel Feruga, 21. Jakub Wawszczyk, 24. Matić Żitko, 25. Daniel Ciechanowski, 26. Ville Salmikivi  (65′ 7. Damian Michalik), 27. Marcin Woźniak