Puchar Polski: Świt demoluje Odrę Opole! [WIDEO+FOTO]

Puchar Polski

W sobotnie popołudnie piłkarze Świtu zmierzyli się w ramach rundy wstępnej Pucharu Polski z Odrą Opole. Beniaminek pierwszej ligi był zdecydowanym faworytem tego starcia. Nowodworzanie jednak nie zamierzali odpuszczać nawet centymetra boiska.

Podopieczni Rafała Kleniewskiego objęli prowadzenie już w 8. minucie. Na listę strzelców wpisał się Kamil Wolski. Odra próbowała odpowiedzieć jednak robiła to nieudolnie. Świt za to dążył do kolejnych trafień. Tak też w 25. minucie na 2:0 podwyższył Karol Drwęcki, strzałem głową wykorzystując dośrodkowanie Michała Stecia. Przed przerwą do siatki Odry trafił jeszcze Mariusz Gabrych.

Po zmianie stron Odra wyszła zdecydowanie bardziej ofensywnie. Goście od początku próbowali atakować. Na nic to się jednak zdało. Świt stwarzał sobie kolejne sytuacje, a zawodnicy z Opola momentami popełniali proste błędy. Efektem tego było trafienie Piotra Basiuka z 73. minuty.

Ozdobą spotkania był gola Marcina Kozłowskiego. To trafienie nawet ciężko opisać. Po prostu trzeba je zobaczyć.

Nowodworzanie pewnie wygrali to spotkanie 5:0 i w I rundzie Pucharu Polski przed własną publicznością podejmą Olimpię Grudziądz. O dokładnym terminie spotkania dowiemy się w najbliższych dniach.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Odra Opole 5:0 (3:0)

Bramki: 8 min. Kamil Wolski, 25 min. Karol Drwęcki, 38 min. Mariusz Gabrych, 73 min. Piotr Basiuk, 88 min. Marcin Kozłowski

Świt: 1. Mateusz Prus – 5. Przemysław Przysowa, 25. Kamil Dankowski, 6. Karol Drwęcki, 7. Michał Steć (80, 8. Kamil Wiśniewski) – 11. Konrad Perzyna, 13. Mateusz Dara, 10. Marcin Kozłowski, 15. Kamil Wolski (80, 4. Krystian Pałczyński), 33. Piotr Basiuk – 9. Mariusz Gabrych (86, 3. Sebastian Cuch).

Odra: 1. Tobiasz Weinzettel – 8. Rafał Brusiło, 2. Václav Cverna, 24. Mateusz Bodzioch, 18. Łukasz Winiarczyk (46, 14. Martin Baran) – 11. Mateusz Marzec (77, 16. Bartłomiej Maćczak), 6. Tomasz Wepa, 5. Rafał Niziołek, 88. Marcin Wodecki, 99. Marek Gancarczyk (46, 9. Mateusz Wrzesień) – 20. Szymon Skrzypczak.