Puchar Polski: Legionovia odpada z pucharu [ZDJĘCIA + WIDEO]

Puchar Polski

W sobotę (22 lipca) Legionovia Legionowo podjęła w ramach I rundy Pucharu Polski, Chojniczankę Chojnice. Podopieczni Mirosława Jabłońskiego przegrali te spotkanie 1:4.

Od początku spotkania to Chojniczanka dyktowała warunki w tym meczu. Bardzo szybko strzeliła pierwszą bramkę bo już w 2 minucie spotkania gdzie Andrzej Rybski strzeli gola po strzele głową. Legionowianie próbowali odrobić straty, lecz nie potrafili przebić się przez szczelną obronę drużyny z Chojnic. Sporadyczne ataki kończyły się tym, że bramkarz, Radosław Janukiewicz rozpoczynał grę z piątego metra od własnej bramki. Pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem dla drużyny gości.

W kolejnej części legionowianie jako pierwsi wyszli na boisko i widać było w nich motywacje, którą chcieli pokazać w drugiej połowie tego meczu pucharowego. Bramka wyrównująca dla drużyny z Parkowej padła w 59 minucie, a zdobywcą gola był Patryk Koziara. Chojniczanka jakby zakłopotana tym, że straciła bramkę, cofnęła się mocno do obrony i liczyła na jakąkolwiek kontrę. Jedna z nich wyszła w 69 minucie, gdzie bramkę dla przyjezdnych zdobył Tomasz Mikołajczak. Trzy minuty później arbiter tego spotkania podyktował rzut karny dla przyjezdnych, a do piłki podszedł Paweł Zawistowski, który podwyższył wynik tego spotkania. Ostatnią bramkę dla drużyny z Chojnic zdobył Emil Drozdowicz i definitywnie zburzył nadzieje, Legionovii na 1/16 Pucharu Polski.

Wypowiedź trenera Legionovii Legionowo, Mirosława Jabłońskiego:

Trafiliśmy na przeciwnika bardzo doświadczonego. Potrafili wykorzystać nasze błędy, które popełnialiśmy. Był taki moment w tym meczu, że przy stanie 1:1 prowadziliśmy grę. Mieliśmy inicjatywę w tym meczu, lecz niestety druga bramka zmusiła nas do odkrycia się i te doświadczenie zawodnicy Chojniczanki wykorzystali.

ZOBACZ SKRÓT MECZU

Bramki: 3′ Rybski, 59′ Koziara, 69′ Mikołajczak, 73′ Zawistowski, 88′ Drozdowicz

Legionovia Legionowo: 12. Pusek – 16. Grzelak, 5. Zając, 6. Goliński, 10. Kwiatkowski, 8. Mazurek (70′ 9. Rybkiewicz), 14. Koziara, 27. Trzmiel (46′ 23. Kowalczyk), 22. Kalinowski, 28. Zaklika (80′ 11. Jajko), 77. Żebrowski.

Chojniczanka Chojnice: 1. Janukiewicz, 4. Kieruzel, 15. Boczek, 25. Lisowski, 6. Pietruszka, 23. Podgórski (65′ 8. Biskup), 5. Zawistowski, 11. Danielewicz, 16. Drzazga (70′ 21. Drozdowicz), 10. Rybski (57′ 18. Bąk), 17. Mikołajczak